Секрет успіху кремлівської пропаганди

2 коментувати
Більше двох третин росіян не хочуть вчитися, працювати або жити в країнах Заходу

Більше двох третин росіян не хочуть вчитися, працювати або жити в країнах Заходу

До іноземних джерел інформації звертаються від 1,5 до 2% жителів РФ

Згідно з нещодавнім опитуванням Левада-центру, більше двох третин росіян не хочуть вчитися, працювати або жити в країнах Заходу. Але це декларативна реакція: дуже небагато людей мають ресурси, щоб насправді туди поїхати.

Висловлює побажання такого роду частіше молодь, і це зрозуміло, оскільки бажання подивитися світ – природна реакція молодості. Але під впливом загального нагнітання ворожості до Заходу такі настрої все більше знижуються. Реально ж серед тих, у кого є ресурси, потік виїжджаючих не нижчий, а, можливо, і вищий, ніж був раніше.

Схожі тенденції існують і щодо володіння іноземними мовами. До того ж, відсоток тих, хто стверджує, що знає англійську, рідше німецьку, французьку або іспанську, завжди явно завищений. Найчастіше під цим мають на увазі, що ту чи іншу мову проходили в школі, але може вільно спілкуватися або читати цією мовою набагато менша кількість людей. Близько 30% опитаних заявляють, що знають іноземну мову, але, коли ми починаємо розпитувати докладніше, цифри падають до кількох відсотків – це реальне число тих, хто дійсно може читати, писати і розмовляти англійською, французькою або німецькою.

Близько 30% росіян заявляють, що знають іноземну мову, але насправді відсоток набагато нижче

При цьому навряд чи можна сказати, що саме незнання мов заважає росіянам користуватися альтернативними джерелами інформації. Ті, хто хочуть це робити, таку можливість мають. Тут упередження і установка є важливішими, ніж знання мови.

За нашими даними, до іноземних джерел інформації звертаються від 1,5 до 2% росіян, за останні 15 років ця цифра практично не змінювалася. Це означає, що число людей, які використовують знання мови як інструмент доступу до альтернативної інформації, практично не змінюється. А ось декларативна ідентичність під впливом пропаганди, яку Кремль активно веде останні два роки, помітно змінюється.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.