Розворот пропаганди. Симпатії росіян на боці Асада

5 коментувати
Уважно стежили за подіями в Сирії в останні роки від 8% до 15% росіян

Ставлення росіян до військової операції в Сирії змінюється: почався розворот пропаганди. Але такий поворот можливий тільки при значимому і вираженому індиферентному ставленні до подій у Сирії, нерозумінні і незацікавленості. Уважно слідкували за подіями в Сирії в останні роки від 8% до 15% росіян.

Зрозуміло, що в основному симпатії були на боці Асада, оскільки це пов'язувалося ще з радянським минулим, коли СРСР підтримував авторитарно-соціалістичні і націоналістичні режими на Близькому Сході. Сьогодні пам'ять про ті часи та підтримку існує переважно у свідомості старшого покоління. Основна маса росіян за подіями не стежить і досить індиферентно ставиться до питання Сирії.

Тим не менш, пропаганда дійсно акцентує увагу на образі ІДІЛ як втіленню зла, і це вдається. Це забезпечує цілком значущу підтримку військових дій проти ІДІЛ незалежно від того, хто ці дії здійснює: росіяни схвалюють і дії французької авіації проти ІДІЛ (63% підтримки), і дії російської авіації (72% підтримки). Консенсус щодо необхідності боротьби з радикальним ісламським тероризмом в суспільстві є, і значна частина росіян хотіла би, щоб дії російського керівництва координувалися з США. Це, на думку росіян, не дуже вдається, і провину покладають на американців.

Ситуація змінилася після виступу Путіна на сесії Генеральної Асамблеї ООН і розгортання дуже активної та агресивної пропаганди. Зросла підтримка Асада. Разом з тим, зберігається вже не нав'язаний пропагандою, а скоріше пов'язаний з історичною пам'яттю страх, що Росія зав'язне в сирійському конфлікті, і той обернеться новим Афганістаном.

Проти військових дій виступає 15% росіян

При цьому альтернативні Кремлю думки просто не представлені у засобах масової інформації. Вони блокуються, цензуруються, принаймні, на каналах, які мають велику аудиторію. В більш вузькоспеціалізованій пресі: в газеті «Ведомости», РБК та інших медіа висловлюється різка і негативна оцінка дій РФ, причому як в економічному, так і в геополітичному аспекті. Експерти з ісламу пояснюють, що результатом втручання Росії в Сирію стане загострення ситуації у всьому регіоні.

У кращому випадку конфлікт залишиться замороженим, що малоймовірно, але куди ймовірнішою є різка ескалація війни і включення в боротьбу безлічі інших сил та угруповань, які покищо активно не брали участь у війні. Це оголошення джихаду щодо Росії і мобілізація цих угруповань вже проти Москви.

Проти військових дій виступає 15% населення. Вони ж виступають проти війни з Україною, анексії Криму та інших військових авантюр Москви. Це більш освічена частина населення, але вона відрізана від засобів масової інформації, і її вплив невеликий. Поки пропагандистська кампанія тільки розгортається, люди виходять зі стану байдужості, але приймають в основному все ж точку зору Кремля.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.