Наскільки сильно росіяни не люблять Україну

28 коментувати
Нинішня пропагандистська кампанія безпрецедентна

В динаміці визначення росіянами «ворогів» і союзників Росії мало що змінюється. Ми маємо справу з результатами пропагандистської кампанії, яка ведеться протягом останніх двох років.

Україна не перший рік займає другу позицію (після Сполучених Штатів) у списку недружньо налаштованих до Росії держав (за версією російських громадян). За даними опитування Левада-Центру, спостерігається деяке підвищення антиукраїнських настроїв: кількість респондентів, які вважають, що Україна «вороже налаштована по відношенню до Росії» зросла з 37% у 2015 році до 48% у 2016-му. Разом з тим, інтенсивність вираження ворожості ослабла.

Антиукраїнські настрої широко поширені, однак вони менш агресивні. Це пов'язано зі зміщенням акцентів з війни в Донбасі на сирійський конфлікт. Відповідно, увага до подій в Україні помітно ослабла, а з нею і рівень агресивності.

Але пропаганда продовжує діяти, подача українських подій не змінилася. Підтримується стан конфронтації з Заходом, і негативізм до України відображає цю антизахідну позицію пропаганди. Мало що змінюється по суті, просто гостра фаза перейшла в більш рутинний стан. В Росії, тим часом, наростає криза. Наслідки конфронтаційної політики позначаються на економіці. Чим довше це триватиме, тим гіршими будуть наслідки. У такій ситуації російська влада намагається знайти вихід, наприклад, трохи «погасила» інтенсивність агресивної пропаганди.

Не можна тримати країну в стані войовничої змобілізованості нескінченно довго

Під час Помаранчевої революції теж спостерігався сплеск антиукраїнських настроїв, але не настільки гострий і тривалий. Нинішня пропагандистська кампанія по інтенсивності безпрецедентна. Наслідки її впливу на масову свідомість будуть давати про себе знати дуже довгий час. Ці речі нікуди не зникають, нав'язані стереотипи розповсюджуються все ширше і ширше, хоча з часом втрачають чинність, а рівень агресивності поступово знижується. Не можна тримати країну в стані войовничої змобілізованості нескінченно довго.

У свій час антигрузинські настрої серед росіян були набагато вище, ніж антиукраїнські. У 2009 році 62% росіян називали Грузію недружньою країною. Протягом наступних 3-4 років вороже ставлення до цієї країни зберігалося, однак поступово знижувалося. У 2014 році відбувся різкий спад, і сьогодні Грузію вважають недружньою країною лише 10% росіян. Перестала працювати пропаганда в цьому напрямку, а без спеціального підігріву люди не відчувають настільки сильної ворожості.

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.