Єльцин і бідність росіян

8 коментувати
Єльцин і бідність росіян
Період Єльцина став предметом паплюження з боку кремлівських політтехнологів і одним з елементів легітимації Путіна

Епоха Єльцина сприймається в Росії вкрай негативно, оскільки цей період пов'язаний з проведенням болючих реформ і спробами змінити загальний історичний тоталітарний (імперський) тренд в країні на більш демократичний.

Згідно з нещодавнім опитуванням Левада-центру, більше половини росіян (56%) як і раніше вважають, що епоха Єльцина принесла країні більше поганого, ніж хорошого. Тільки кожен п'ятий переконаний, що з історичної точки зору, Єльцин приніс країні більше позитивного. При цьому частка опитаних, що негативно ставляться до прийняття Декларації незалежності Росії, зросла з 28% у 2000 році до 34% у 2015-му.

Негативізм по відношенню до епохи Єльцина трохи знижується лише за рахунок того, що до опитування входить молоде покоління, яке байдуже до всієї цієї проблематики і нічого не знає про першого президента. Тому причин злоститися на нього у них небагато.

Період Єльцина став предметом паплюження з боку кремлівських політтехнологів. З одного боку, діє ідеологічний тиск на громадську думку, з іншого – люди дійсно дуже важко пережили цей період - падіння доходів, безробіття, загальний розпад, злочинність, – що і дозволило пропаганді стати настільки успішною.

Люди сумують за міфом про велику державу

Особливо важко сприймає цей період населення в провінції, а також незаможні. Більш освічені і кваліфіковані верстви населення порівняно швидко подолали кризу, і вважають, що виграли від змін,що відбулися. Тим часом, консервативна провінція ностальгує за радянськими часами, хоче повернення державного патронажу, соціальних гарантій, допомоги. Іншими словами, хоче повернення до соціалізму.

Крім соціальної захищеності, люди сумують і за міфом про велику державу, яку всі поважали, бо боялися. Цей міф компенсував зубожілість приватного життя, бідність, безперспективність та нудьгу.

На цьому кремлівська пропаганда і грає. Ба більше, це один з важливих елементів легітимації Володимира Путіна. Тим не менш, критика попередників і паплюження 90-х років, як час розгулу злочинності і олігархів, багато в чому несправедливі, оскільки саме тоді сформувались інститути,які дозволили Росії пережити важку кризу та забезпечити підйом економіки в 2000-х роках.

Більше думок тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.