Як росіяни ставляться до справи Савченко

1 коментувати
Якщо йдеться про політичний процес, громадяни РФ завжди обирають бік влади

Згідно з опитуванням Левада-центру, лише 25% росіян стежили за ходом справи Надії Савченко в російському суді, ще 38% - щось про неї чули.

Це не дивно. Інформаційне поле Росії повністю контролюється та перетворене на маніпулювання громадською думкою. Висвітлення суду над українською льотчицею було ретельно дозованим. І не можна сказати, що йому приділяли багато уваги. Якщо якісь матеріали і з'являлися, то суто в негативному, вкрай тенденційному світлі.

72% росіян вважають, що суд над Савченко проходив справедливо, об'єктивно і неупереджено. Єдине, що можна відзначити відносно невеликий відсоток тих, хто вважає вирок (22 роки позбавлення волі) занадто м'яким – 22% по Росії і 17% по Москві.

Лише 10% опитаних (17% по Москві) вважають, що процес не можна назвати неупередженим. Різниця у показниках між регіонами та Москвою пояснюється тим, що антипутіновські настрої в столиці набагато сильніші, зокрема, і невдоволення політикою російського президента щодо України.

Висвітлення суду над українською льотчицею було ретельно дозованим

Не можна сказати, що росіяни цілком довіряють судовій владі РФ. Схвалюють вони лише політичні процеси – починаючи від Ходорковського, і закінчуючи української льотчицею. У подібних ситуаціях населення, як правило, вибирає сторону влади. Такі судові процеси супроводжуються надінтенсивною та вкрай ефективною пропагандою. Інформація дозується, щоб не перетиснути та не викликати зворотної реакції, а розподіл акцентів, подача і поєднання картинки з закадровим текстом спрямовані на навіювання абсолютно однозначної думки з приводу того або іншого провадження.

Тому реакція росіян на справу Савченко цілком передбачувана – жорстка, засуджувальна. І відображає роботу кремлівського телебачення.

Більше думок тут

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.