Який подарунок робить Україна Сакартвело

26 травня, 14:40

Із Днем незалежності, Сакартвело!

Доля України і Сакартвело дуже схожа, здебільшого, на жаль, через спільного ворога. Як і Україна, свого часу Сакартвело відновила державність у 1918 році і втратила в 1921-му. Сьогодні картвели святкують День незалежності, проголошеної понад 100 років тому, і далі протистоять імперії, яка все ще сподівається повторити окупацію 1921-го. Окрім найбільшого державного свята, останніми днями Сакартвело привертала до себе увагу і з інших, не таких гарних причин. Та коли друзі переживають важкі часи (хай у тебе вдома вони ще гірші), я волію думати не над тим, як відштовхнути їх ще далі, а як допомогти.

Відео дня

Пам’ятаючи про 30 тисяч українців, які знайшли прихисток у Сакартвело, про підтримку України на всіх міжнародних майданчиках, ми, звісно, розуміємо, що і в питанні антиросійських санкцій, і в інших питаннях Тбілісі міг би і, мабуть, мав би зробити більше. Боляче дивитися, як Сакартвело зараз потрапляє в пастки, які гібридними методами розставляє для неї Росія, відновлюючи авіасполучення та знімаючи візові бар'єри для картвелів. Ми точно знаємо, куди ведуть такі «подарунки» Кремля. Нас засмучують деякі новини з дружньої країни і хотілося б бачити такий рівень підтримки Сакартвело України на всіх рівнях, який ми бачимо на рівні суспільства. Прикро, коли настрої людей не відображаються в політиці, але українці добре знають, що це не привід ставити хрест на друзях. Ми знаємо, скільки разів росіяни вже потирали руки в очікування втоми від України, і наскільки важливим для нас було донести світові голос громадянського суспільства, переконати, що ми нікуди не ділися і залишилися відданими західним цінностям. Багато в чому ми й зараз стоїмо саме завдяки тому, що люди, які щиро вірять у свободу і гідність, чули нас, вірили в нас і не відмовлялися від нас.

Як і 100 років тому, долі наших країн тісно переплетені

Як і 100 років тому, долі наших країн тісно переплетені. Сьогодні, безперечно, майбутнє Сакартвело напряму залежить від результату нашої війни за незалежність. Але в майбутньому безпека регіону залежатиме і від того, якою буде Сакартвело. Хай нікого не вводить в оману маленький розмір цієї країни і море, що нас розділяє, — у глобалізованому світі усі взаємозалежні. Тож б’ючись із російськими окупантами у себе вдома, маємо думати й про те, як можемо допомогти із цим і сусідам. Це треба, насамперед, нам, бо якщо хочемо довготривалого миру, повинні дбати про те, аби простір свободи навколо нас розширювався. Інколи для цього не треба посилати кудись армію чи витрачати великі гроші. Є речі, які потребують не матеріальних речей, а простої людської солідарності, що здатна руйнувати імперії і витворювати новий кращий світ.

Тож сьогодні ми з колегами вирішили зробити подарунок нашим картвельським друзям і зареєстрували проєкт постанови Верховної Ради Про використання в Україні історичної назви країни Грузія — Сакартвело. Таке рішення вже ухвалили Литва, Ізраїль, Південна Корея та Японія, і буде правильно, якщо Україна теж відмовиться від нав’язаної росіянами колоніальної назви «Грузія». Це буде гарним прикладом для інших країн, а також потужним сигналом картвельцям, що ми далі поруч, ми бачимо, чого вони прагнуть, і віримо, що Сакартвело буде у Європі, попри всі перешкоди, які створює ворог.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Погляди NV

Показати ще новини
Радіо NV
X