Час діяти по-новому. Чого Порошенку слід вимагати в Берліні

8 коментувати
Час діяти на міжнародній арені по-іншому, по-новому, в інтересах народу і держави України

Час діяти на міжнародній арені по-іншому, по-новому, в інтересах народу і держави України

У Берліні у президента України буде два варіанти дій. Один із них - правильний

24 серпня президент Петро Порошенко зустрінеться з президентом Франції Франсуа Олландом і канцлером Німеччини Ангелою Меркель. Чим може завершитися ця зустріч?

Варіант перший. Порошенко піддасться твердим рекомендаціям (тиску) європейських лідерів щодо безумовного виконання сумнозвісних мінських угод, тобто вимог Путіна: зафіксувати в Конституції "особливий статус" окупованих територій, надати чинність закону про повну й безумовну амністію всіх терористів і злочинців, організувати восени проведення на окупованих територіях псевдовиборів, дозволити створення бойовиками "народної міліції", своїх судів і органів прокуратури, а на завершення - забезпечити фінансування окупованих територій Києвом. Із усіма негативними наслідками для України, яка перестає бути цілісною, втрачає суверенітет і фактично перетворюється на федеративну державу на гачку в Путіна.

Варіант другий. Порошенко набереться сміливості й твердості, змусивши європейських лідерів визнати очевидне: Мінські угоди мертві, вони суперечать національним інтересам України, не можуть бути підґрунтям для стійкого та довготривалого миру і безпеки ні в Україні, ні у Європі в цілому. Навіть ухвалені під тиском угоди від самого початку й дотепер (понад півроку) не виконуються ані Росією, ані підконтрольними їй ДНР/ЛНР. Відтак Мінські угоди мають бути денонсовані та розірвані за фактом їх невиконання.

Мінські угоди мають бути денонсовані за фактом їх невиконання

Пошук іншого дипломатичного рішення, яке відповідало б інтересам не Путіна, а України і Європи в цілому, має надалі здійснюватися не у мінському чи нормандському форматах, які продукують лише пропутінські угоди, а у женевському - США, Євросоюз, Україна та Росія. Україна погодиться на нові мирні домовленості, якщо вони дійсно дадуть нам стійкий і довготривалий мир, тверді гарантії цілісності й суверенітету на власній території.

Вважаю, що президент Порошенко має підготувати і реалізувати 24 серпня другий варіант. Час діяти на міжнародній арені по-іншому, по-новому, в інтересах народу і держави України.

Текст публікується з дозволу автора

Оригінал


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.