«Нічого страшного, я б знав». Як починався Чорнобиль

1 коментувати
Вічна пам'ять усім, хто відважно виступив проти невидимого страшного зла

«Все нормально, - сказав мені в інтерв'ю ліквідатор аварії на ЧАЕС. - Нормально живемо в цілому. Ну, як нормально - майже нікого не залишилося з нашого парку, ми ж водії автобусів, нас першими туди відправили. Пам'ятаю, японці надіслали обладнання, яке вимірювало рівень радіації, ми поставили його на дах автобуса, а воно не працює. Тю, думаємо, а ще хвалять цю японську якість, надіслали нам якесь барахло. Потім виявилося, що рівень радіації був вище, ніж максимально допустимий цією апаратурою, у сотні разів. Нормально живемо, ти не плач, дівчинка, нормально. Тільки зубів немає, ось, останні шість залишилися. А так нас в живих ще 17 осіб».

Мій дідусь обіймав одну з керівних посад в Сільськіх вістях, це була газета ЦК з тиражем під два мільйони примірників. Коли стався Чорнобиль, дідусь прийшов додому і сказав: нічого страшного не сталося, я б точно знав. На наступний день виявилося, що в місті немає жодної цековської дитини. Вивезли. Всіх. Але ж нічого страшного, так, нічого страшного.

26 квітня 1986 року я плела віночки з кульбаб у Феофанії, де лежала моя бабуся. Цей день назавжди залишиться в моїй пам'яті, тому що дідусь зробив слайди. Маленька дівчинка з кульбабами на зеленій траві - скільки було таких по всій величезній країні?

Катя в шість років запитала: «Мама, що таке радіація?» Я відповідаю: «Це найстрашніший і найнебезпечніший ворог, тому що він невидимий».

26 квітня 1986 року я плела віночки з кульбаб у Феофанії

«Не бійся, - каже Катя. - Мама, я завжди зможу тебе захистити. І потім, у нас стільки сильних чоловіків: і тато, і дід, і Саша Тодорчук, і Валєрка, тато Микити, і Микита теж, він же чоловік, хоч і маленький. Ми переможемо твого ворога!»

Вічна пам'ять всім татам, всім братам і синам, усім сміливим дівчатам та їхнім мамам, всім бабусям і дідусям, всім, хто відважно виступив проти невидимого страшного зла.

Ніщо не забуто, ніхто не забутий.

Текст публікується з дозволу автора.

Оригінал


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.