Непримітні люди і щастя в дрібницях

1 коментувати
Якщо ви зменшите свої передноворічні оберти, то побачите, якими прекрасними можуть бути непомітні люди, як вони вміють змінювати день, а комусь і життя

Є люди, як би сказати вам. Маленькі люди, непримітні. Проносимося повз них на своїх швидкостях - ні доброго дня, ні до побачення, ні як справи, ні погляду, ні слова. Нічого їм не дістається. Ні любові, ні обіймів, ні вечірнього дзвінка. Але якщо ви зупинитемь, якщо ви тільки зменшите свої передноворічні оберти, то побачите, якими прекрасними вони можуть бути, як вміють змінювати день, а комусь і життя змінювати.

Випустили в небо 350 моїх куль дня народження. Обидві зв'язки застрягли високо на деревах і бовтаються яскравою купою в голих гілках. Сьогодні виходжу, а двірник задумливо на них дивиться знизу.

Я кажу: «Вибачте, це мої кулі, давайте я заплачу за драбину, щоб ви їх зняли, якщо вас за них лають».

Він подивився на мене здивовано і відповідає: «Ви знаєте, ці кулі вже третій день - єдине, від чого мені радісно. У вас немає ще порції? Щоб на Новий рік».

Біля Арени хлопець у костюмі Панди Кунг-Фу з плюшевою головою під пахвою обіймав дорослу жінку і говорив: «Не плач, будь ласка, особисто я твоїх зморшок не бачу, ну які зморшки, серйозно, це ж сонячні промінчики!»

Я вдячна. За кожну маленьку зустріч

Йду засмучена, якось все сумніше, ніж хочеться, якось розчаровуєшся в людях все частіше, якось втоми більше, ніж сил. На вулиці двоє молодиків видувають з мокрої нитки здоровенні мильні бульбашки. А поруч застигла дівчинка років чотирьох з відкритим ротом і на всі материні прохання зрушитися з місця, відповідає: «Мамо, як я можу піти, якщо тут я знайшла своє щастя?»

І мильна бульбашка повільно ширяє в повітрі, щоб через секунду лопнути прямо біля її жовтих черевичків.

Продавець мандарин сказав на Бессарабці: «Вам не можна бути сумною. Ка-ре-го-ти-чно». Я відповідаю: «Правильно говорити ка-те-го-ри-чно».

Тут він мені у відповідь: «Не знаю, як правильно, але ви тепер не одна, і малюкові всередині вас ніяк не можна сумувати. Так що ось, бери мандарин, і давай, усміхнися мені».

Я посміхаюся. Я вдячна. За кожну маленьку зустріч. За кожну бульбашку. За кожну часточку мандарину. За мого малюка, якому сьогодні більше не буде сумно.

Текст публікується з дозволу автора.

Оригінал


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.