А що коли діти поставлять оцінки вчителям?

11 коментувати
Як мої діти та їхні друзі помінялися місцями з тими, хто щодня викликає у них легкий трепет

Кілька днів тому ми з дітьми та їхніми малолітніми друзями обговорювали систему української освіти. «Чи розумієте ви, діти, скільки безцінного часу ви спалюєте у своїх школах?» – запитала я.

Мої доньки не дивуються, вони знають, що я не цілком нормальна мама. Інші діти були вражені. Я здавалася їм сумішшю святої та божевільної.

Наприклад, коли я запитала, чому б не починати урок географії з маленьких історій кожного учня про його подорожі, один хлопчик щиро здивувався: «Наша вчителька ніколи не дозволить розповідати історії, – сказав він, – Це ж весело! А урок це серйозно!» І додав вже пошепки: «Адже нам можуть за поведінку поставити 6 або навіть 5!»
Діти нервово перезирнулися.

6 чи 5? Ви це серйозно? За те, що ти хочеш дізнаватися багато нового, і щоб тобі було цікаво? Тема оцінок викликала загальне тремтіння. Виявилося, вчителька охорони здоров'я – чи як називається цей абсолютно непотрібний предмет – змушує їх переписувати параграф у зошит акуратним почерком. За поганий почерк ставлять погану оцінку. Допоки? Мій геніальний чоловік пише гірше, ніж курка лапою, але це взагалі не применшує цінності написаного. Чому моя донька має хвилюватися, чи добре вона переписала абзац? Чому вона взагалі повинна хвилюватися?

До речі, жоден вчитель не отримав 12. А середня оцінка була 8

Пам'ятаю, як я отримала свою першу трійку, випадково збила скакалкою окуляри з обличчя вчительки фізкультури Алли Арнольдівни. У коридорі на мене чекав тато.
«О боже, – подумала я. – Тато ж у сто разів суворіший за маму». «Тату, у мене трійка», - сказала я найвинуватішим голосом. «Ура! - відповів він. - Ура! Ура! Ура! Ну, нарешті! Тепер ми знаємо, що ти нормальна! Ходімо швидше їсти торт!»

Відтоді я знаю, що ні три, ні два, ні одиниця по сто разів узагалі не говорять про рівень знань, таланти або майбутнє вашої дитини. Вони говорять лише про те, що ваша дитина поки не знайшла свого вчителя.

«Добре, діти, - запропонувала я. - Пограймо зараз у гру!»

«Ура!» – закричали діти. Гра явно здавалася їм безпечнішою, ніж ця крамольна розмова.
Я роздала їм аркуші паперу. «Зараз ми пограємо з вами в школу! Тільки все буде навпаки! Ви будете ставити оцінки своїм вчителям. Оцініть, наскільки цікаво вони викладають, наскільки добре знаходять з вами спільну мову, як вони виглядають – завжди причесані і смачно пахнуть, чи хочете ви бути на них схожими, чи йдете ви на урок із задоволенням. Вперед! Нумо створимо щоденник для вчителів».

Півгодини вони сопіли і гризли олівці та іноді з такою мрійливою посмішкою виводили оцінки, що було зрозуміло – зараз мої діти та їхні друзі почуваються чудово – вони нарешті помінялися місцями з тими, хто щодня викликає у них легкий трепет.

Я дивилася на них і думала тільки про одне – як, де, коли з'явиться школа, куди я поведу всіх їх зі спокійним серцем. Де їм дадуть стільки знань, скільки зможе поміститися в їхніх головах. Але знань, які їм знадобляться. Столиці та міста світу, куди добре поїхати. Вміння заробляти і розпоряджатися грошима. Співати, готувати, одягатися зі смаком, любити людей, допомагати нужденним, користуватися гаджетами. Зрозуміло, що навчать таблиці множення і поезії Срібного століття, закону тяжіння і теорії Дарвіна. Де навчать ввічливості та повазі і де не буде непотрібних понтів. І знаєте що – у нас, ненормальних батьків, яким наплювати на почерк і не наплювати на час, абсолютно немає виходу – нам потрібно створити ці школи.

А поки я пропоную в кінці місяця видавати табель не тільки дитині, але і вчителям. Нехай теж хвилюються. Нехай намагаються бути цікавими, бути веселими, бути прикладами для наслідування. Нехай думають, як зробити нашим дітям добре.

До речі, жоден вчитель не отримав 12. А середня оцінка була 8.

Текст публікується з дозволу автора

Оригінал


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.