Стуліть пельки, будь ласка

6 коментувати
Перестаньте писати коментарі, лайкати бульбашки політиків і активістів, писати свої пости, повторюючи одне й те ж саме іншими словами. Це нікому не потрібно

"Ось тільки не треба тут цю толерантну пісню..." - вже чуєш, як правило, на перших акордах. "Не питання" - замовкаєш і сохнеш на берегах інформаційних потоків. Подібна незавершена пісня може бути зараз про професії, журналістику, закон, відповідальність, демократію, по суті - про все, що легко змивається в бачках непотрібного інформаційного сміття.

Хочеться дуже голосно, толерантно так, крикнути: "Стули пельку, будь ласка!", щоб хоч трохи очистити простір. Цей стогін у нас піснею зветься.

Не знаю, як зупинити безглузді букви, слова, зойки і зітхання хоча б у своєму мікропросторі. Замовкаю сам, і здається, стає трішечки легше.

Люди, вчора ті, хто сумує за загиблими на війні, сьогодні захлинаються від епітетів після смерті політопонента. Різка критика девіантної поведінки біженців запросто викликає, наприклад, образу співгромадян-мусульман. Діапазон розуміння толерантності, від якого паморочиться голова. Терміни, поняття, явища, розуміння, відчуття - все розчиняється або деформується в надлишку інформаційного шуму. Шумлять за гроші, шарудять через дурість. Убивчий оркестр.

Не знаю, як зупинити безглузді букви, слова, зойки і зітхання

Помилковий порядок - основа інформаційного сміття. Її відчуваєш особливо сильно, приземлившися в "Борисполі". У рідній ноосфері на контрасті різко настає глобальна, інопланетна відчуженість, безглуздість практично всіх головних виборів, дискусій. Це екстракт, найжахливішого жаху хибного засновку. Хибний він, навіть коли начебто не про війни олігархів або рюші війни заради миру. Помилкове легко визначити. На більшість цих "невирішених і спірних" питань є примітивні, на рівні шкільного підручника, відповіді. Умовні, звичайно, мазками, але дозволяють зберегти сили і час. Наприклад, війна - це про що? Про конфлікти інтересів. Батьківщина - це що? Країна, в якій народився і виріс. А країна? Країна – механізм, і підходити до нього треба як до механізму. От і все. Згасли емоції. Напливи всі вщухли.

Тому охолоньте і перестаньте писати коментарі, лайкати бульбашки політиків і активістів, писати свої пости, повторюючи те ж саме іншими словами. Навіщо множити порожнечу? Щоб втратити в ній орієнтири і смисли?

Всі пінні спори про патріотизм або хто кому Рабінович, а не про механізми і категорії ніяк, ніколи нікому не знадобляться. І я не знаю, чого в цьому більше. Розважливого троллінгу - поки пацани вирішують реальні питання, інтелект нації рубає вхолосту. Або колективно-несвідомого договору - немає сенсу обговорювати це по-справжньому, поки не зміниться щось незалежно від нас. Це як птах, що заходиться люто копирсатися в пір'ї в пошуках бліх, коли до неї підповзає змія, ну, або справжні джентльмени на борту потопаючого "Титаніка" обговорюють гру третьої скрипки. Не знаю, але з якогось моменту не хочу в цьому брати участь. Толерантно вимикаю планшет, сідаю на останній лоукост до берега, де п'ятдесят відтінків забугорного сірого моря і п'ятдесят відтінків забугорного сірого неба зливаються в ідеальний закордонний сірий. Фотографую заходи і розумію, що це теж не відповідь. Завтра, наприклад, погода зіпсується. А потім я повернуся.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.