Back in the USSR або курортна романтика

20 коментувати
Нам здається, що революція та війна зрушили з місця щось глобальне. Але безліч міст України продовжують жити у минулому

Ви впевнені, що машину часу не винайшли? Ви можете переконатися в зворотному, відправившись у відпустку в одне з маленьких курортних містечок на півдні країни. В моєму випадку таким місцем стало Коблево.

Поки в Києві змінюють владу, бойкотують російські товари, обговорюють умови якнайшвидшого вступу в Євросоюз, голосують за квоти для української музики в ефірі і розмірковують, як скоро Крим повернеться до України, в Коблево панує своя атмосфера. До вечора вулиці курорту оживають, готові розважати тутешніх туристів.

Забігайлівки з дерев'яними столиками, шашлик на мангалі, кебаб і солодка вата, ларьки з розливним вином, що ллється рікою, караоке та жива музика - ось, що тут пропонують невибагливому туристу. І ця сама «жива музика» передбачає місцевих співаків, які, напевно, як і з десяток років тому, виконують «Білі троянди», репертуар Лєпса і групи Блестящие. Чи чули щось про спроби позбутися від російського або горезвісні квоти? Навряд чи. Тут навіть не знають про кальян. У тій частині селища, де ми відпочивали, знайшлося лише одне кафе з кальянами. Їх там було два на весь заклад, причому один було заброньовано. Другий нам переробляли двічі, але смачно так і не стало.

Ще одним відкриттям виявився дитячий табір поруч з нашою базою відпочинку. Кожного дня о восьмій ранку там вмикали пісню «Салют» групи «Самоцветы». Щось на кшталт гімну, вітальної пісні. Їй, на секундочку, вже більше 20 років. Нею ж закривали і чергову зміну в цьому таборі. Не знаю, наскільки стійкі до стресу сучасні діти, але, була б я на їхньому місці, мої нерви, напевно, похитнулися би вже на четвертий день.

Якщо все це ще існує, отже, воно комусь цікаве. І забігайлівки з «Білими трояндами», і сумнівні вина з кіосків

До речі, багато пансіонатів тут виглядають майже так само – в кращих традиціях СРСР. І з тих часів тут, напевно, робили лише косметичний ремонт. Знайома з сусіднього пансіонату, наприклад, готова була прийти до нас в гості, щоб помитися: у них кілька днів не було ніякої води.

Як ми знаємо з відомої фрази, попит породжує пропозицію. Саме це і здається тут найстрашнішим: якщо все це ще існує, отже, воно комусь цікаве. І забігайлівки з «Білими трояндами», і сумнівні вина з кіосків, і трубочки зі згущеним молоком в 30-градусну спеку просто на пляжі, і насіння, і жирні чебуреки, і вечірні дискотеки з російською попсою, і гаряча вода за розкладом в душі на території бази відпочинку, і сандалі на шкарпетки в якості вечірнього чоловічого туалету. Хтось готовий платити за це гроші.

Час – ілюзорне поняття. Нам здається, що минуло багато років, і все змінилося. У Києві, як і в інших великих містах, нам здається, що революція і війна зрушили з місця щось глобальне. Сформували нові цінності, навчили робити правильний вибір, раціонально витрачати гроші і любити своє, українське. Що разом зі словом «декомунізація» все "совкове" кудись зникло. Що ми будуємо нову реальність.

Але коли наступного разу буде здаватися, що Україна якось глобально змінюється, варто згадати, скільки таких курортних селищ з незмінними традиціями німще існує на приморському узбережжі. Скільки людей в цих селищах кожного вечора ходить в караоке співати пісні Шатунова під пиво з горілкою і шашлик. Скільки дітей прокидається в стінах табору, якому стільки ж років, скільки тепер їх батькам. Скільки власників цих пансіонатів і кафе щороку чекають на курортноий сезон, щоб продати такий відпочинок туристам, поки в Крим ще не можна. Скільки людей не готові і не будуть нічого змінюваяти просто тому, що «так звикли» і «всі так роблять».


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.