Як Україні відповісти на закиди Польщі

1 коментувати
Ми змушені показати нашим західним сусідам своє невдоволення їхнім рішенням

Найгірше в рішенні Сейму про геноцид на Волині – це те, що в ньому поляки, фактично, відходять від формули “Пробачаємо і просимо пробачення” і застосовує свою власну - “Звинувачуємо і не визнаємо провини”. 

Найгірше, що ми можемо зробити - це відповідати симетрично (або дзеркально). Такі відповіді лише загострять протиріччя і виведуть нас на новий виток конфлікту. Відкриття проти України “Другого фронту”, тепер вже західного і ідеологічного, нам ні до чого.

Але і показати нашим західним сусідам своє невдоволення їхнім рішенням ми, як держава-партнер, також змушені.

Тому в українсько-польських відносинах варто триматися лінії конструктиву. Якщо він у якихось питаннях, наприклад, політики пам’яті, неможливий, то краще його відкласти до кращих часів. 

Неминучість потрібно сприймати як неминучість. А майбутнє вибудовувати з тими, хто є майбутнім Польщі. Наприклад, з партією “Nowoczesna”. Автори “Волинської декларації” з них саме зараз роблять “ворогів народу”. А вони просто реалісти, бо знали, до чого призведе це голосування у українсько-польських відносинах. Ні, не до “заморозки”, але до помітного похолодання. І до економічних втрат з обох боків, само собою.

В українсько-польських відносинах варто триматися лінії конструктиву

У цій історії ще буде продовження, негарне продовження. Конструктивно було б дочекатися закінчення цього негативного антиукраїнського тренду і повернути наших польських партнерів до діалогу. Звісно, що після ухвали цього тексту зробити це буде вже набагато важче, але все одно потрібно. 


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.