Чи змінюється Україна. Відповідь екс-послу США

0 коментувати
Нам гостро бракує ефективного політичного лідерства, особливо у справі реформ. Але позитивні зміни не помічати не можна

Оціночні думки Джона Гербста - це той погляд збоку, який дозволяє побачити реальний стан справ у нашому домі. Побачити країну в русі, а реформи у динаміці.

Про щось подібне говорила новопризначений посол США в Україні Марі Йованович щодо зробленого в Україні протягом останніх двох років на тлі 25 років незалежності. Велике бачиться на відстані, або якщо хочете, на історичній дистанції.

Так, це не опозиційний погляд, бо справа опозиції - критикувати, а не допомагати уряду. Тут є і критика, але позбавлена популізму, так притаманного публічному дискурсу української політики.

З іншого боку, це погляд небайдужого, зацікавленого Україною дипломата, який віддав їй частину свого життя.

Отож, його головний висновок співпадає з моїм - Україні гостро бракує ефективного політичного лідерства, особливо у справі реформ. Але позитивні зміни не помічати не можна. Не варто знецінювати будь-які спроби проявити себе у якості політичного лідера. Вони є і їх дедалі більше. 

Президент проявив його, долаючи політичну кризу. Прем’єр-міністр свідомо взяв на себе відповідальність за непопулярні кроки уряду щодо тарифів і всього іншого. І ми це ще оцінимо пізніше. Можливо, не всі з нас однаково, але оцінимо.

Треба публічно підтримувати правильні і корисні кроки, не боятися похвалити і заохотити, якщо є за що

Ну і третій, найбільш яскравий публічний політик, взяв на себе найважчу роль - розчищення корупційних завалів не лише в прокуратурі, а загалом у системі. Найважчу, тому що передбачає появу великої кількості особисто на нього ображених ворогів, але не гарантує автоматичного успіху у виборців. Бо тут усе залежить не лише від кінцевого результату - судових вироків, але й від публічної протидії самих корупціонерів та заангажованих ними (або добровільних) публічних помічників.

Лідерства у нас вже не бракує. І це вже помітно, принаймні, збоку. Перед кожним з нас не менше трьох варіантів того, як на це реагувати:

1) Можна знову накинутися з нищівною та знецінюючою критикою. Цим займеться популістська опозиція. 

2) Можна зайняти позицію стороннього спостерігача - а давайте почекаємо результатів, а коли вони проваляться, скажемо що все як завжди. Цим займуться політичні критики-обивателі.

3) Можна, контролюючи владу, публічно підтримувати правильні і корисні кроки, не боятися похвалити і заохотити, якщо є за що, а таки є. Тоді зростуть і шанси отримати позитивні майбутні результати. Цим могли б зайнятися відповідальні громадяни. Але поки що приклад показують громадяни США.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.