Ніч найтемніша перед світанком

4 коментувати
В Раді тривають торги та «обмін» певних посад на участь фракцій у коаліції.  Партії не представляють нікого, окрім самих себе

Я не вступаю в жодну з фракцій.

Сьогодні виповнюється місяць, як в Україні розпочалася системна політична криза. На моє переконання, вона має одну причину – закритий формат прийняття ключових рішень у державі.

Не для кого не є секретом, що питання «прем’єріади» сьогодні обговорює обмежене коло осіб за закритими дверима. В Раді тривають торги та «обмін» певних посад на участь фракцій у коаліції.  Партії не представляють нікого, окрім самих себе. Вони схожі одна на одну – чітка ідеологія їм не потрібна. Раніше партійні монополії зруйнували соціальні ліфти для активних громадян, тепер – для власних однопартійців. Недарма їх називають «партійними брендами». Їхня передвиборча агітація подібна до комерційної реклами. Прихильники для них – електоральний ресурс. Отримані голоси – політичний капітал. Тож ситуація навколо Генпрокуратури, переслідування реформаторів та активістів – це також закономірність.

Але справа не в тому, хто саме буде наступним новим Генеральним прокурором. Проблема не в персоналіях, а в самій системі. Зараз держава Україна — це суспільна система з закритим доступом. В ній немає місця  людям та їхнім реальним інтересам.

За останні два тижні я побувала в Житомирі, Івано-Франківську, Тернополі, Кіровограді, Херсоні та Черкасах. Я бачила ситуацію в країні такою, якою вона є насправді. Люди мають багато різних проблем, але всі вони — симптоми однієї хвороби. Ця хвороба — відстороненість людини і громади. Доступ до влади монополізовано. Старі еліти, неефективна бюрократія, мафія, корупція, змови бізнесу і влади — це все “обличчя” монополій.  Їх неважко впізнати: захоплення узбережжя річок або озер приватними ділянками, безконтрольна вирубка лісів з мовчазної згоди правоохоронних органів, маніпуляції з генпланом на користь окремих забудовників, незаконні сміттєзвалища.

Проблема не в персоналіях, а в самій системі

З усіма цими проблемами люди залишаються наодинці. Поки влада бореться за посади, громадяни готові брати відповідальність за зміни в країні на себе, включатися у вирішення нагальних проблем і конкретними справами боротися з монополіями.

Тільки таким чином, вибиваючи по цеглинці фундамент з-під старої системи на національному та регіональному рівнях, можна трансформувати країну.

Зараз в Україні з'явився шанс обмежити вплив монополій і розширити права вільних громадян. Адже наявна глибока політична криза є остаточним вироком цій системі і можливістю для тих, хто хоче змінювати країну  тут і зараз. Воля, дисципліна, самоорганізація, взаємодія та повернення собі доступу до управління власним містом, областю, країною – наша найміцніша зброя.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.