Навіщо нам безвізовий режим?

11 коментувати
Розмови на тему «навіщо нам той безвізовий режим? Грошей на поїздки до Європи все одно немає» - черговий залп в інформаційній війні

Під час «українського тижня» в Брюсселі, де наші політики звично намагалися з’ясовувати відносини між собою, вони почули від європейських партнерів гранично чіткий меседж: ваші сварки нас не цікавлять, припиніть наступати на граблі 2005 року і працюйте разом на результат.

Скасування віз для українців є саме тим результатом, на який усі мають працювати спільно: президент і уряд, парламент і громадянське суспільство, всі фракції і партії. Якщо через звичку українських політиків шукати крайніх, ставити підніжки, тримати дулю в кишені програє країна, то відповідати за це мають усі, хто замість роботи займався сварками. І навпаки, отримання безвізового режиму стане спільною перемогою всієї влади і всього українського народу. Саме так стоїть питання.

А розмови на тему «навіщо нам, мовляв, той безвізовий режим? Грошей на поїздки до Європи все одно немає» - це лише черговий залп в інформаційній війні, що ведеться проти України. Це відверта маніпуляція. Безвізовий режим насправді дуже важливий для України.

По-перше, такий режим стане визнанням стабільності і певного рівня безпеки в країні. І, до речі, українці не кинуться масово емігрувати, Європі в цьому сенсі нічого не загрожує. По-друге, це якісно покращить ділові зв'язки українського бізнесу (в т.ч. й малого) з західними партнерами і зробить привабливішим інвестиційний клімат у країні. Надаючи безвізовий режим, ЄС вимагав прийняття законодавства, яке робить прозорішими бізнес, реєстри власності, податкову систему. Результати не з'являться завтра, але процес пішов.

Отримання безвізового режиму стане спільною перемогою всієї влади

Далі, це означає, що в Україні діє електронний документообіг та інші складові інформатизованого суспільства. Це означає, що Україна співставна з сусідніми центральноєвропейськими державами. Це знижує відсотки на кредити, це зменшує банківську ставку, включає наших виробників у ланцюжки доданої вартості. Отже і експорт сприйматиметься легше, ринки доступніші. Все це не завтра. Але без цього маркера - не буде ніколи.

Зрештою і аргумент стосовно грошей на подорожі - облудний. Адже на кожній візі людина економитиме понад тисячу гривень, не кажучи вже про можливість вільно планувати особисті чи ділові поїздки. А подорожі до сусідніх Польщі, Румунії чи Угорщини співмірні в ціні з поїздками по Україні. Крім усього іншого, відсутність візових бар'єрів пожвавить авіаційне, залізничне та автомобільне сполучення України з рештою Європи.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.