Що я сказала міністрам з Німеччини та Франції

8 коментувати
Міністрам з Німеччини та Франції варто з’їздити не в Краматорськ, а в Широкіно або Авдіївку, щоб побачити реальність, війну, обстріли та їхні наслідки на власні очі

Як змусити російські війська піти з України, а Путіна − виконувати зобов'язання? На це складне питання важко отримати відповідь у закордонних гостей. Їм простіше питати у нас, що ми робимо для мирного врегулювання.

Вчора на зустріч з міністром закордонних справ Німеччини Франком-Вальтером Штайнмайером та Міністром закордонних справ і міжнародного розвитку Франції Жаном-Марком Еро я заявила про найгостріші питання і спільну відповідальність у досягненні миру в Украіні. Маємо разом жити у спільній реальності.

Де результати Німеччини, яка головує в ОБСЄ, в дотисканні Путіна, щоб виконав ключові зобов'язання в рамках мирного врегулювання? Коли рік тому ми голосували за зміни до Конституції в частині децентралізації, то розраховували з боку наших закордонних партнерів на ефективну допомогу в досягненні перемир'я, виведенні військ, обміну полоненими. Я наївно розраховувала на реальний ефект змін під прискіпливим наглядом і потужним міжнародним захистом. Натомість, моя найкраща подруга нещодавно втратила коханого, 33-річного Андрія, якого вбили російські війська в Донбасі.

Я порадила міністрам з Німеччини та Франції їздити не в Краматорськ, а в Широкіно або Авдіївку, щоб побачити реальність, війну, обстріли та їхні наслідки на власні очі. Треба бачити дійсність, а не те, що поширює в Європі російська пропаганда за гроші Газпрому.

Жодних виборів, доки тривають обстріли та свавілля російських військ на Луганщині і Донеччині

Це не лише наша війна. Нам всім потрібна трансатлантична єдність у боротьбі за мир роками, бо Путін, очевидно, не планує виконувати Мінськ, а планує дестабілізувати Київ. Ми дуже розраховуємо, що позиції Німеччини та Франції будуть незмінні і після виборів у 2017 році. І що спільно з США вони продемонструють фактичну співпрацю у здобутті реальних перемог у протистоянні з агресором, який атакує, перш за все, наші спільні принципи верховенства права та недоторканості кордонів. Потрібен комплекс заходів, а санкції мають бути не лише подовжені, але й посилені.

Перед тим, як нас закликати до політичного діалогу і закону про вибори на окупованих територіях, варто поїхати в Луганськ чи Донецьк і там провести засідання нормандської четвірки. Жодних виборів, доки тривають обстріли та свавілля російських військ на Луганщині і Донеччині. Стан цивільної безпеки у передвиборчий період вони можуть перевірити особисто.

Нагадала також про український парламент як ключову інституцію, яка від імені народу ухвалює рішення в парламентсько-президентській республіці. І те, що Україні − понад 1000 років, а останні 25 років сучасної незалежності − це боротьба за реальну незалежність і гідність, і ми розраховуємо на їхню підтримку.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.