Криза та образи Росії. Що обговорювали в Мюнхені

1 коментувати
Криза та образи Росії. Що обговорювали в Мюнхені
Питання боротьби за пріоритетність України в глобальному порядку денному – одне з головних наших завдань

В минулому році був знаменитий виступ Порошенка. Одночасно зал розсміявся, коли Лавров говорив, що немає російських військ на території України. В цьому році це все вже було вторинним.

Пріоритетом була тема міжнародного тероризму, ситуація на Близькому Сході - в Сирії, криза біженців і те, як її вирішувати. Порушувалося питання реформування таких організацій, як НАТО та ОБСЄ. США більш жорстко виступали за виконання Мінських угод саме Росією, згадували Крим. Хоча його згадували і не так часто, як хотілося б.

Тема Сходу також була не в пріоритеті розмов. Здебільшого обговорювали ситуацію в уряді: як Україна має врегулювати цю політичну кризу, щоб уникнути позачергових виборів, щоб ситуація не призвела до неконтрольованого хаосу. Адже це відкине країну від руху по шляху до реформ, до отримання безвізового режиму, поставить під загрозу продовження санкцій проти Росії, якісь зрушення на Сході, а саме – відведення військ, присутність ОБСЄ. Плюс, без зміни правил гри – виборчого закону, фактично, результат позачергових виборів може бути ще гіршим. Про це говорили дуже багато наших європейських партнерів.

Очевидно, що за ці два роки після Революції гідності багато хотіли б бачити більше політичної волі щодо боротьби з корупціонерами у владі. І ця тема звучала. Петро Порошенко змушений був коментувати ситуацію з Айварасом Абромавичусом. І, коли були порівняння з Польщею та Україною, пояснювати, чому Україні не вдалося за ці 20 років досягти рівня розвитку, як у наших сусідів.

Росіяни намагалися апелювати до тих з європейців, хто хотів би вже зняти санкції і торгувати

Хоча у багатьох виникало питання, що більшість з тих, хто сьогодні при владі, це люди, що змарнували історичні шанси після Помаранчевої революції, отримали владу знову, після Революції гідності. І зараз, за ці два роки, вони не показали результатів, на які всі розраховують. Питання боротьби за пріоритетність України в глобальному порядку денному – один з наших викликів зараз. І без конкретної результативності парламентаріям, уряду і Адміністрації президента, буде складно відповісти на цей виклик.

Цікавими були виступи росіян. Медведєва, Лаврова і російського посла при НАТО в Брюсселі. Росію дуже зачепив фільм ВВС, в якому змодельована ситуація наступної російської агресії – вторгнення на прикладі Латвії. Вони [представники Росії] страшенно обурювалися, що такі пропагандистські фільми не додають конструктиву, посилюють конфронтацію і не сприяють діалогу з Росією. А без діалогу з Росією Європа не буде насправді великої Європою. Що зараз цей проект сильної, потужної Європи провалений. Що потрібно обов'язково знімати санкції з Росії, тому що вони болісно б'ють по зовнішньоекономічних торгових відносинах РФ з країнами ЄС.

Іншими словами, вони намагалися апелювати до тих, чия позиція в ЄС слабка, хто хотів би вже зняти санкції і торгувати. І це означає для нас, що потрібно швидше проводити реформи, особливо судову, наводити порядок на митниці, в торгівлі і так далі. Є дуже багато німецьких компаній, які зацікавлені прийти в Україну. Але за нинішніх умов – корупція, хабарі та інше - вони просто не готові. Коли дані компанії втратили російський ринок, Україна повинна була б їм запропонувати якісь можливості для інвестицій та співпраці.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.