Держбюджет-2017: відмова від мрійництва

1 коментувати
Гроші на збільшення соціальних виплат країна не заробила. Цього року нашкребемо, а наступного?

Державним бюджетом України на наступний рік передбачено збільшення заробітної плати та прожиткового мінімуму. Особливо відчутно збільшення оплати праці торкнеться вчителів і лікарів. Крім того, збільшується забезпечення пенсійного фонду. При цьому уряд демонструє помірний дефіцит бюджету. Як таке можливо на тлі глибокої економічної кризи та війни? Відповідь: завдяки проїданню грошей та спекуляції на бідності українців для утримання електоральної бази.

Гроші на збільшення соціальних виплат країна не заробила, докорінні зміни не провела. Цього року нашкребемо, а наступного? Не можна підміняти реформи бюджетом.

Уряд розраховує на зовнішню допомогу та такі джерела низькоімовірних надходжень, як, наприклад, доходи від конфіскації і від приватизації. Це хибний принцип, панове. Наступного року уряд розраховує отримати 10,5 млрд коштів від спецконфіскації, хоча закон про спецконфіскацію в четвер не змогли поставити на порядок денний навіть за три наполегливі спроби спікера.

По-перше, не можна використовувати кошти від одноразових надходжень для покриття постійних видатків. Це все одно, що ти несподівано отримав премію, якої тобі вистачить на тепломодернізацію будинку, але ти проїдаєш її в дорогому ресторані, а взимку жебрачиш на кредит, щоб не замерзнути.

Наступного року уряд розраховує отримати 10,5 млрд коштів від спецконфіскації, хоча відповідний закон навіть не поставили на порядок денний

По-друге, уряд, що планує фінансування заходів для на зростання економіки (через фонд регіонального розвитку, підтримку оборонно-промислового комплексу або виробників сільгосптоварів) і одночасно декларує це як досягнення, дещо лукавить.

Будь-які додаткові джерела надходжень мають бути спрямовані на розвиток.
Вже чотири роки поспіль частка державних видатків розвитку не перевищую 8% у видатковій частині держбюджету. А це саме ті видатки, які мають виштовхувати країну з провалля кризи.

Наприклад, Державний фонд регіонального розвитку за неповні 3 квартали поточного року використаний менше ніж на третину. За даними Мінрегіону, із запланованих на рік коштів з державного бюджету та місцевих бюджетів у загальній сумі 3,7 млрд грн, станом на 19 вересня, касові видатки склали 0,88 млрд грн. Це не ті гроші, економії яких потрібно радіти.

Саме тому державна підтримка розвитку економіки має бути поставлена на посилений контроль парламенту.

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.