Війна – не ловля покемонів. Як зіграє Путін в Сирії

6 коментувати
Війна – не ловля покемонів. Як зіграє Путін в Сирії
Розпочавши бойові дії на Близькому Сході, Москва спробувала змусити Вашингтон відновити діалог. І це вдалося. Однак плата за це виглядає неабиякою

У Сирії збили російський вертоліт. Загинули п'ять військовослужбовців. Стільки за один раз ми ще не втрачали (загалом у ході операції загинуло 19 військовослужбовців). Трагедія сталася незабаром після того, як міністр оборони Сергій Шойгу оголосив про створення у начебто оточеному військами Асада Алеппо трьох гуманітарних коридорів для виходу мирних жителів і ще одного — для бойовиків. Останнім режим Асада пообіцяв амністію.

Всі десять місяців, протягом яких Росія веде бойові дії, телебачення транслює щоденні рапорти військового відомства про щоденні перемоги. Повітряними ударами нашої авіації знищено незліченну кількість командних пунктів терористів і тисячі бойовиків (при цьому російська розвідка освоїла небачене досі мистецтво — вона з повітря визначає національну приналежність ворогів і кожного разу вказує, яка саме кількість вбитих ворогів прибула з Росії).

Обиватель спостерігає за цією маленькою переможною війною з дивану, вважаючи те, що відбувається на екрані телевізора комп'ютерною грою, чимось на зразок ловлі покемонів. Є лише одна маленька проблема (не рахуючи втрат, ясна річ). Незважаючи на чудові перемоги, якась сила щоразу повертає вітчизняних стратегів на один і той самий, здавалося б, багаторазово пройдений рівень «гри». Скільки разів було гучно оголошено про швидке звільнення другого за значущістю сирійського міста Алеппо. Але, незважаючи на підтримку російської стратегічної авіації, наступ урядових військ кожного разу захлинається.

Обиватель спостерігає за цією маленькою "переможною" війною з дивану, вважаючи, що відбувається на екрані телевізора комп'ютерною грою, чимось на зразок ловлі покемонів

Зараз, якщо спробувати виділити хоч якийсь сенс в останніх заявах російського Генштабу, вимальовується і зовсім нездорова ситуація. Бойовики, кількість яких чомусь зростає, незважаючи на переможні рапорти нашого Міноборони, ось-ось оточать сирійські війська, які нещодавно самі збиралися оточити Алеппо. Це дуже нагадує класичний «котел». І силам Асада тепер треба думати не про гуманітарні коридори, а про те, як тікати. При цьому залишається загадкою, чому це помірна опозиція, замість того щоб радіти оголошеному Москвою та Вашингтоном перемир'ю, об'єдналася з терористичною «Джебхат ан-Нусра», зібравши в підсумку до 5 тисяч бійців, щоб деблокувати Алеппо.

Ні, ця війна явно не ловля покемонів. Це кривава внутрішня міжусобиця, в яку Росія влізла аж ніяк не для того, щоб знищувати «наших» терористів на чужій території. Розпочавши бойові дії на Близькому Сході, Москва спробувала змусити Вашингтон відновити діалог, припинений у результаті російських досягнень в Криму і на Донбасі. І це чудово вдалося. Однак плата за це виглядає серйозною. Партизанська війна — трясовина, в яку можна легко влізти, але от вибратися з неї дуже важко. Насамперед тому, що вона нескінченна (американські військові гірко жартували, що весь шлях до катастрофи у В'єтнамі складався з одних перемог).

Путін вже спробував вийти з гри, оголосивши про виведення угруповання після звільнення Пальміри і оголошення перемир'я. Очевидно, що цей маневр не вдався. При цьому, як і трапляється в громадянських війнах, вороги, яких багаторазово вже знищили, раптом оживають і атакують. А ось ресурси армії Асада явно виснажені. Рано чи пізно, російські генерали запропонують Путіну швидко завершити справу наземною операцією. Тим більше що така операція була вже відрепетирувана в ході торішніх маневрів «Центр – 2015». Точно так само, як американські генерали колись запропонували президенту Джонсону провести «ескалацію» у В'єтнамі...

Текст публікується з дозволу автора

Оригінал


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.