Велика зачистка. У Росії обезголовлений Балтійський флот

17 коментувати
З посади також відсторонені півсотні старших офіцерів - практично все командування флоту. Останній раз таке відбувалося в військах ППО у 1987 році, коли Руст приземлився на Червоній площі

Ні сьогодні, ні завтра Росія точно не зможе відбити напад підступної НАТО, яка, як щойно попередив міністр оборони Сергій Шойгу, нарощує агресивні приготування на наших кордонах.

Вся справа в тому, що на тій же колегії Міноборони, де Шойгу розповідав про небезпечну діяльності атлантистів, міністр у один момент обезголовив Балтійський флот, який буде знаходитися на вістрі ворожої атаки. Він оголосив про відсторонення від посади і поданні до звільнення командувача Балтфлоту віце-адмірала Віктора Кравчука і начальника штабу віце-адмірала Сергія Попова. Як випливає з офіційного повідомлення, воєначальники були покарані «за серйозні упущення в бойовій підготовці, а також спотворення в доповідях реального стану справ». На наступний день стало відомо, що з посади усунено півсотні старших офіцерів - практично все командування флоту.

Востаннє таке відбувалося в військах ППО в 1987 році, коли Руст приземлився на Червоній площі. Подібних масових репресій не було навіть після катастрофи «Курська», коли адмірали були викриті у брехні через спасіння власних шкур. Можна тільки гадати, що ж таке втворили флотські командири, щоб вища влада пішла на такі заходи. При цьому ще недавно претензій до Балтфлоту не було. Верховний головнокомандувач минулого року повідомляв, що флот успішно веде бойову підготовку. В ознаменування цих успіхів адмірал Кравчук був нагороджений іменним кортиком.

Не можна виключати, що погром на Балтиці був влаштований за прямою вказівкою Кремля

Військове відомство зберігає загадкове мовчання, не конкретизуючи, в чому саме полягають упущення по службі. У пресі тим часом народилася версія, що Сергій Шойгу був розлючений тим, що від нього намагалися приховати, що в квітні російський підводний човен зіткнувся з польським військовим кораблем. Була ж призначена масштабна перевірка флоту, яка виявила адміральську брехню і в сфері бойової підготовки, і в забезпеченні особового складу житлом. Стверджують також, що командування флоту зірвало реалізацію планів військового відомства щодо формування потужного міжвидового угруповання, яке повинно включити крім сил флоту армійський корпус, окрему ракетну бригаду і авіаційне угрупування.

У цю версію повірити важко. Сергій Шойгу, який (стверджую це без жодної іронії) є одним з найкращих менеджерів Росії, напевно знає справжню ціну доповідям військових. Якщо звільняти за брехню керівництво, то посади повинна була б втратити більшість вітчизняних командирів. Та й інциденти на морі швидше заохочуються Москвою. Навіть якщо підводний човен отримав пошкодження, це завжди можна пояснити підступністю натівців. Втім, не можна виключати, що Шойгу, який за усіх його принад не отримав армійського виховання, не зростав до високої посади з комвзвода, в якийсь момент не витримав валу армійського брехні і зірвався. Точно так же зривався і Сердюков.

Нарешті, не можна виключати, що погром на Балтиці був влаштований за прямою вказівкою Кремля. Адже в країні розкручується передвиборна боротьба з корупцією чиновників. Ось тільки що заарештували людину, близьку самому Микиті Сергійовичу, який, в свою чергу, близький самому Володимиру Володимировичу ... Міноборони не може залишитися осторонь від загальнодержавних завдань.

При усій сумнівності викладених версій вони куди більш вірогідні, ніж припущення, що адміралів звільнили через недостатню чесність. Всі російські правителі - від Петра до Володимира Путіна - намагалися створити ідеальну вертикаль влади, в якій вірнопіддані чиновники керувалися б виключно вірністю государеві і, віддані без лестощів, доповідали б виключно правду. Чомусь нікому побудувати таку вертикаль не вдавалося, чиновники за дивною примхою долі виявлялися корисливими негідниками, які відчайдушно брехали.

На жаль, єдиний спосіб, який був винайдений людством проти такої напасті, - громадський контроль. З боку парламенту, неурядових організацій і, страшно сказати, преси. Але цей спосіб, на жаль, зовсім не годиться для Росії. Тому, що Путін роки присвятив тому, щоб звести нанівець всі форми контролю над силовиками, крім особистого контролю з боку глави держави. Але тоді доведеться миритися з корисливою брехнею підлеглих. І періодично розправлятися з ними, коли брехня починає загрожувати самому існуванню режиму. Як це було 75 років тому з командуванням Західного фронту. Проте, часи нині, слава богу, вегетаріанські. Але тренд вже більш виразний і швидкість, яку набирає процес, вже дуже висока.

Текст публікується з дозволу автора

Оригінал


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.