У Росії хочуть спростити отримання громадянства. Навіщо?

10 коментувати
Затулін і Поклонська внесли в Держдуму РФ законопроект, який пропонує серйозно полегшити правила отримання російського громадянства. Головною вимогою тепер є знання російської мови. Чим це загрожує?

Репутація — велика справа. Навіть якщо депутати Затулін і Поклонська запропонують законодавчо підтвердити таблицю множення, у мене виникнуть підозри, що робиться це зовсім не для затвердження математичних правил в головах підвідомчих громадян. Тільки що вищезазначені депутати внесли в Думу законопроект, що пропонує серйозно полегшити правила отримання російського громадянства. Його тепер пропонується надавати за правом землі. Тобто фактично громадянином Росії зможе стати будь-яка людина, яка доведе пряму спорідненість по висхідній лінії з людьми, що жили в СРСР або навіть у Російській імперії. Головною ж вимогою тепер є знання російської мови.

Таким чином, право на громадянство фактично отримає переважна більшість жителів пострадянських держав. Більш того, якщо йти шляхом майбутнього закону, нашими співгромадянами можуть стати російськомовні фіни і поляки. Щоб ще більше полегшити цю процедуру, пропонується відмовитися від вимоги надавати офіційні документи про відмову від громадянства іншої держави.

Якби такий закон був прийнятий невдовзі після розвалу СРСР, це, безумовно, було б справедливо. Росія є правонаступницею Радянського Союзу і несе відповідальність за всіх її громадян. Однак в умовах убогості 1990-х влада намагалася не розширити, а, навпаки, скоротити число людей, на яких поширювалися б соціальні гарантії. Так вийшло, що кілька років тому мені довелося з дуже близької відстані спостерігати безуспішні спроби дуже похилої і дуже заслуженої людини пройти кола бюрократичного пекла за отримання російського громадянства. Російські чиновники намагалися зробити процедуру максимально принизливою. І зараз можна було б тільки порадіти, що це узаконене знущання буде припинене. Не будемо забувати, що новий закон має покласти край фактично рабському положенню сотень тисяч гастарбайтерів.

На українській території самі собою утворюються анклави, населені громадянами Росії

Все б нічого, якби не репутація ініціаторів закону, так само як і репутація російської держави, що стоїть за їх спинами. Не випадково в пояснювальній записці до законопроекту вони цитують доручення Володимира Путіна: «Доручаю розробити прискорений порядок надання російського громадянства співвітчизникам, носіям російської мови і російської культури, прямим нащадкам тих, хто народився в Російській Імперії і в Радянському Союзі. Тим, хто хоче переїхати на постійне проживання в нашу країну і, відповідно, відмовитися від свого сьогоднішнього громадянства». Чотири роки тому Путін наполягав на переїзді свіжоспечених громадян в Росію. І тоді, за дивним збігом обставин, Дума «не встигла» прийняти такий потрібний закон.

Сьогодні ж обставини рішуче змінилися. Автор законопроекту Костянтин Затулін заявляє «Ехо Москви»: «Тепер право на отримання російського громадянства отримають російськомовні, які живуть на території України, Білорусії, Казахстану і так далі». Схоже, тепер ніхто не ставить умовою отримання громадянства переїзд у Росію.

У зв'язку з цим доречно згадати: масова роздача російських паспортів в Абхазії і Південній Осетії і була одним з найважливіших провокуючих факторів, які призвели до війни з Грузією. Можна не сумніватися, що тисячі змучених війною жителів Донбасу тут же спробують замінити документи самопроголошених республік на російські паспорти. Таким чином на українській території самі собою утворюються анклави, населені громадянами Росії. В результаті вимога Кремля про особливу систему управління в Донецькій і Луганській областях перетворюється на вимогу законодавчо підтвердити існування таких анклавів. Вибори там, якщо мова йде про вибори в українську Раду, перетворюються на нісенітницю. Однак голоси жителів Донецької і Луганської областей, які раптом стали росіянами, можуть зробити плановану перемогу Путіна В. В. на прийдешніх виборах ще більш переконливою.

З прийняттям нового закону «Новоросія», про плани створення якої в Кремлі на час забули, де-факто стає реальністю. Причому не тільки в Україні. Затулін невипадково говорив про Білорусію та Казахстан. До виборів потрібні не тільки голоси пропутінських виборців, але й маленькі переможні прирощення території. Право землі легко може перетворитися на право на анексію...

Текст опубліковано з дозволу автора

Оригінал


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Погляди   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.