Собаче звалище по-сирійськи

6 коментувати
Росія влізла в це болото, і вилізти з нього не зможе

(Точку зору записано у форматі інтерв'ю)

- Чи може влада США посилити дії проти режиму Башара Асада, зокрема, поставити більш досконалі озброєння сирійським опозиціонерам або навіть завдати ударів по асадовським авіабазам, про що повідомляє Reuters з посиланням на свої джерела?

Оскільки ситуація стає все більш напруженою і ніяких шансів на подальше співробітництво Росії й Америки в Сирії немає, не можна виключати жодних варіантів розвитку подій. Якщо хтось серйозно розглядає перспективу нанесення авіаударів по базах, де розташована авіація сирійської армії, це створює ризик прямого зіткнення російських і американських збройних сил в повітрі, а це надзвичайно небезпечна ситуація.

- Раніше американські сили наносили удари по асадовській армії?

Не раніше, як 17 вересня міжнародна коаліція нанесла авіаудар по сирійській армії біля аеродрому Дейр-ез-Зора. Власне, цей удар і зірвав досягнуте перемир'я. Втім, американці тоді сказали, що вони зробили помилку.

Не можна одночасно співпрацювати і бути військовими супротивниками

- Чому настільки швидко зірвалося сирійське перемир'я?

На мій погляд, воно не мало шансів з самого початку. Припускалось, що Росія і США мають дуже тісно співпрацювати в Сирії у військовій сфері. Але так не буває, щоб дві держави співпрацювали в одній частині світу і готувалися стримувати один одного військовими методами в іншій (мова про Європу). Як тільки держсекретар США Джон Керрі підписав сирійське перемир'я з Росією, ці протиріччя вилізли назовні. Люди в Пентагоні тут же сказали: яким чином ми можемо обмінюватися з росіянами розвідувальною інформацією, ми їх стримуємо в Європі чи ні? З американськими розвідувальними даними на руках росіяни можуть здогадатися, як США працюють з інформацією перед нанесенням удару.

Іншими словами, не можна одночасно співпрацювати і бути військовими супротивниками. Обмін інформацією – це найінтимніший момент взаємовідносин між союзниками. Знадобилося 50 років, щоб створити в рамках НАТО спільні розвідувальні органи для обміну відповідною інформацією. Це вимагає дуже високого ступеня довіри, якого, звичайно ж, немає в американо-російських відносинах.

- Чого очікувати далі?

Підозрюю, що найближчим часом у Сирії почнеться те, що льотчики називають собачим звалищем – війна всіх проти всіх. Росія влізла в це болото, і вилізти з нього не зможе.


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Погляди   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.