Сигнали для двору. Навіщо Путін поїхав в Арктику

7 коментувати
У цю холодну подорож з президентом РФ був запрошений і Медведєв. І не тільки для того, щоб слухати публічні похвали

І у Дмитра Анатолійовича Медведєва є щось хороше. Ні, я не про тосканські виноградники, хоча і вони, впевнений, дуже непогані. Турботами російського прем'єра денно і нощно здійснюється очищення Арктики від продуктів її героїчного освоєння – насамперед, від сотень тисяч металевих бочок з-під бензину і солярки. Саме Медведєв продовжив проект очищення, розпочатий у 2010 році Володимиром Путіним. Ясна річ, глава уряду сам бочки не вантажив, але фінансові кошти – загальною кількістю понад два з половиною мільярди рублів – направляв регулярно. За що й удостоївся публічної подяки Володимира Путіна: «Був початок, коли я був головою уряду, продовжив вже Дмитро Анатолійович, ставши головою уряду». Сказано це було на сильному вітрі і температурі мінус 30. Глава держави і глава уряду відвідали Землю Олександри – єдиний цілий населений острів на архіпелазі Земля Франца-Йосипа. Вони там зі спеціальної вишки помилувалися вже чистими територіями та оглянули крижану печеру, де президент власноруч вирубав шматок вічного льоду. Підозрюю, що вся ця екскурсія на морозі потрібна Володимиру Путіну, щоб висловити підтримку своєму найвірнішому з прем'єр-міністрів. І послати сигнал підлеглим, що раптово посмілішали.

Адже зараз прямо на наших очах відбувається щось небачене або дуже давно забуте. Путінські вельможі раптом один за іншим стали закликати рахуватися з думкою народу, виражену, страшно сказати, на неузгодженому, тобто незаконному заході. Валентина Матвієнко, спікер Ради Федерації, можна сказати, третя особа в державі, не відшила Людмилу Нарусову, коли та закликала до діалогу влади і розсердженого суспільства. Навпаки, Матвієнко підтримала її: «Звісно, не можна робити вигляд, що нічого не відбувається, ховати голову під крило... Я підтримую пропозицію дати доручення комітету з конституційного законодавства, до складу якого ви входите, сформулювати ці ідеї, підготувати пропозиції щодо створення широких майданчиків діалогу з різними верствами суспільства... Дійсно, такий діалог потрібен, і мало такого діалогу не буває».

Путінські вельможі раптом один за іншим стали закликати рахуватися з думкою народу

Більш того, у той же день у тому ж дусі висловився і голова «Справедливої Росії» Сергій Миронов. Він публічно наїхав на Дмитра Медведєва, закликавши того відреагувати на розслідування Навального: «Має сенс чітко відповісти не пану, який все це ініціював у вузькокорисливих політичних цілях, а громадянам». Миронов раздухарився до прямих звинувачень на адресу Медведєва: «Створюєте ви якийсь фонд, але чому про це публічно не сказати, чому потрібно чекати таких фільмів і відмовчуватися?»

І це ми чуємо від послідовних антимайдановців, від тих, хто слідом за Путіним всі останні роки твердив, що кожен народний протест є результатом змови іноземних розвідок. Це ті самі люди, які радісно керували прийняттям жахливих драконівських законів, які зробили неможливим будь-який організований протест. Тепер вони раптом заговорили про необхідність діалогу з тими, хто брав участь у ході, яка через їх зусилля була незаконною.

Такі кульбіти зазвичай стають можливі в момент гострої політичної кризи, в переддень революції. Саме тоді найхитріші щури прагнуть покинути державний корабель. Підозрюю, що криза в Росії такої стадії ще не досягла. Тоді варто визнати, що зараз на наших очах розгортається якась дуже складна інтрига, організатори якої прагнуть максимально дискредитувати Медведєва. Той, ясна річ, створив для такої дискредитації всі можливості. Він веде життя, характерне для путінського вельможі. Він отримував задоволення від проживання в палацах, фактично подарованих йому, тому що добровільно погодився чотири роки попрацювати путінським місцеблюстителем. Путін і зараз не забув цієї послуги. Швидше за все, саме для того, щоб продемонструвати підтримку прем'єру, він відправився разом з ним у холодну Арктику. Приблизно такі ж сигнали він спочатку надсилав своєму оточенню, коли те травило колишнього міністра оборони Сердюкова. Але Путін, зрештою, відмовився від нього. Не виключаю, що щось подібне станеться і цього разу. Можливо, вже відбувається. І Медведєв був запрошений в дуже холодну подорож, щоб почути не тільки публічні похвали, але і суто конфіденційне повідомлення про те, що пора і честь знати...

Текст опубліковано з дозволу автора

Оригінал


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.