Щоб не рипалися. Який сигнал подає Путін

8 коментувати
На зустрічі в Лімі російський президент зловив за рукав Барака Обаму, підшукав собі чергового союзника і послав важливе повідомлення вітчизняним елітам

Через постійні зовнішньополітичні успіхи і непозбутнє зростання міжнародного авторитету Росії її національному лідерові тепер нечасто доводиться виїжджати за кордон. Тому подорож до далекої Ліми на саміт АТЕС Володимир Путін постарався використати на повну. Він в черговий раз пообіцяв японському прем'єру конструктивно підійти до вирішення питання про приналежність Курильських островів, чим гарантував собі можливість злітати до Японії в грудні. Він зловив за рукав президента Барака Обаму. Він підшукав собі чергового союзника в боротьбі зі світовим імперіалізмом. Нарешті, і це головне, Путін послав важливий сигнал українським елітам.

Звичайно, найзагадковіше: про що саме він говорив з Обамою? Російський очільник стверджував, що під час розмови «відзначили, що, незважаючи на те, що діалог між нами йшов непросто, було складно, можна навіть сказати, працювати один з одним. Але і я, і президент Обама відзначили, що ми завжди з повагою ставилися до позицій один одного і один до одного. Я подякував йому за ці роки спільної роботи і сказав, що в будь-який час, якщо він вважатиме можливим і буде необхідність і бажання, ми будемо раді бачити його в Росії». Версія американського президента рішуче відрізняється: «Я говорив з ним [Путіним] про Україну і необхідність виконання мінських угод. Я закликав його дати вказівки його переговорникам працювати з нами [США], з Францією, Німеччиною, Україною, щоб спробувати зробити цю роботу до того, як закінчиться мій термін [на посаді президента]».

Путін ясно дав зрозуміти, що він особисто, верховний російський суддя, вже виніс вирок Улюкаеву

І вони встигли сказати ось це все один одному під час «зустрічі на ногах» протягом (увага!) чотирьох хвилин... Звичайно, нічого істотного вони один одному не сказали, та й не могли сказати. Підозрюю, що відверте бажання Путіна переговорити з Обамою (при тому, що останній ніякого прагнення до спілкування не виявляв) пояснюється спробою взяти психологічний реванш. Послання господаря Кремля було гранично простим і не мало до політики жодного відношення: ну, що, «кульгава качка», бути тобі наймогутнішою людиною світу два місяці залишилося, а потім все, їдь мемуари писати. Я, хоч ви всі носа від мене відвертаєте, правитиму вічно.

І, звичайно, невипадково перед розмовою «на ногах» з Обамою Путіну організували зустріч з головним огудником американського президента – філіппінським лідером Родріго Дутерте. Той, розуміючи, що після нецензурної лайки на адресу американського президента від Вашингтона йому навряд чи щось обломиться, дуже намагався сподобатися Путіну. Явно прагнучи зайняти місце Уго Чавеса, борця з проклятим імперіалізмом, він ніс ахінею, яка, на його думку, повинна була вразити господаря Кремля: «Західні нації сьогодні намагаються нападати і залякувати малі держави, це свідчення їх ханжества. Вони, як мені здається, хотіли б почати війну (вони вже починають війну і кампанію проти нас), хоча участі в цій війні вони самі бояться. Візьмемо, наприклад, Сполучені Штати Америки, які ведуть війни по всьому світу: у В'єтнамі, Афганістані, в Іраку. Це абсолютно деструктивна політика». Тож не можна виключати, що незабаром Росія на свої гроші почне будувати черговий завод з виробництва «калашникових» з метою відбиття імперіалістичної агресії.

І, нарешті, президент не забув скористатися нині рідкісною для нього можливістю поспілкуватися з російськими журналістами. Адже останнім часом спілкування з пресою довірено виключно турботам путінського прес-секретаря. І ось, прорвавшись до свого пулу, Володимир Володимирович поквапився висловитися щодо найактуальнішої нині теми – про арешт колишнього голови Мінекономрозвитку Олексія Улюкаєва. Назвавши подію «сумною», глава держави досить ясно дав зрозуміти, що він особисто, верховний російський суддя, вже виніс вирок міністру: «На мій погляд (я в цьому глибоко переконаний), такі дії правоохоронних органів не тільки не завдають шкоди діловому клімату, а навпаки, тільки зміцнюють діловий клімат у Росії». Це всякі ліберали, на кшталт Кудріна, можуть сумніватися в справедливості звинувачень. Це журналісти з «п'ятої колони» можуть писати про те, що мала місце провокація ФСБ, що злилася зі службою безпеки «Роснафти». Путін же все вже зрозумів і все вирішив. Про що й повідомив з Ліми російських лібералів. Щоб не рипалися.

Текст опубліковано з дозволу автора.

Оригінал

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.