Що відбувається в Нагірному Карабаху

0 коментувати
В умовах гір дуже важко вести наступальні операції: потрібно володіти великою перевагою в живій силі і техніці

Ситуація в Нагірному Карабаху (після активізації бойових дій на початку квітня в регіоні настало крихке перемир'я), здається, дозволяє припустити, що великої війни не буде. Протримається перемир'я або конфлікт набуде форми спорадичних сутичок по лінії дотику, визначити поки що важко. Але широкої війни не буде: на цьому рельєфі можна розраховувати на перемогу тільки за рахунок швидкої операції.

Більш-менш очевидно, що війну почав Азербайджан, але великих переваг не добився: основні перестрілки відбуваються саме по лінії зіткнення, далеко його сили не просунулися. Тому я не думаю, що очікується розширення конфлікту.

Не виключено, що сили Вірменії або невизнаного Нагірного Карабаху спробують повернути колишні позиції, але й тут грає роль той фактор, що в умовах гір дуже важко вести наступальні операції. Потрібно володіти великою перевагою в живій силі і техніці, але такої переваги немає в жодної зі сторін. Відповідно, переміщення по лінії дотику можуть бути, але несуттєві.

Азербайджан зважився на наступ саме зараз з кількох причин. По-перше, більш або менш зрозуміло, що соціально-політична ситуація в країні погіршується через падіння цін на нафту; в цьому випадку народне невдоволення могло каналізуватися в претензії до керівництва країни за недостатню активність у поверненні Нагірного Карабаху. Не можна виключати, що керівництво Азербайджану, своєю чергою, вирішило каналізувати це роздратування в якусь патріотичну хвилю. І, здається, виходить: всі, хто пише з Азербайджану, говорять про небувалу одностайність. Це може відкласти на деякий час пояснення з приводу скверної соціальної ситуації.

На цьому рельєфі можна розраховувати на перемогу тільки за рахунок швидкої операції

По-друге, через падіння цін на нафту Азербайджан, який останніми роками дуже активно купував військову техніку, вичерпав такі можливості. Більше військової техніки не буде. Отже, виникла передумова для того, щоб негайно скористатися наявною.

Що стосується інших країн, то, думаю, прямого військового втручання очікувати не варто – ні з боку Росії, ні з боку Туреччини. Можуть бути поставки озброєння, поява інструкторів – але не більше того. Безпосередньо в конфлікт РФ і Туреччина втручатися не будуть.


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Погляди   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.