Що буде з Туреччиною після спроби перевороту

1 коментувати
У коментарі НВ Олександр Гольц розповів, що думає про невдалу спробу військового перевороту в Туреччині і як, на його думку, це позначиться на майбутньому країни

- У Туреччині дійсно відбулася спроба військового перевороту чи це була інсценізація, як зараз багато говорять?

Ніхто цього не знає напевно. На відміну від усіх попередніх переворотів в Туреччині, останній був дуже погано підготовлений, що нехарактерно для турецьких військових, які дуже добре планують свої операції. Звідси виникли підозри, що це інсценування. Разом з тим, за президентом Реджепом Ердоганом стоїть якщо не більшість, то значна частина турецького населення, причому населення, яке готове лягати під танки. Цей аргумент, можливо, спростовує версію про інсценування перевороту. Всі оглядачі пишуть, що війська, які брали участь у перевороті просто опинилися в оточенні натовпу розгніваних громадян. Це важливий фактор. Тому можна тільки здогадуватися, чи була там провокація «абортивного» перевороту, чи не було. Більш-менш очевидно, що ті, хто його задумував, дуже погано рахували.

- Існує думка, що незалежно від того, чи були п'ятничні події в Туреччині переворотом чи ні, вони зіграють на руку Ердогану.

У цьому немає ніяких сумнівів. Практично всі оглядачі одностайні в тому, що Ердоган розгортає хвилю репресій у країні, щоб остаточно знищити будь-який натяк на опозицію.

Туреччина дуже хоче бути головною ісламською державою

- Наскільки сильна опозиція в армії?

По-перше, в Туреччині існує політична традиція, згідно з якою армія є головним гарантом світського характеру держави. По-друге, арешти, які за невдалою спробою перевороту охопили значну частину армійської верхівки. Виходячи з цього, можна зробити висновок, що турецькі військові брали участь у спробі перевороту. Їхні відносини з Ердоганом, м'яко кажучи, складні, якщо враховувати всі попередні чистки, арешти і засудження на тривалі терміни вищих офіцерів і т. д.

- Крім армійської опозиції, є люди, які виступали на площі Таксим...

Наскільки я розумію, саме проти цих професіоналів, інтелектуалів і студентів буде спрямовано репресії.

- Чи  буде світове співтовариство якось реагувати на закручування гайок в Туреччині, що почалося на тлі спроби перевороту?

Світове співтовариство є неоднорідним. Володимир Путін вже зателефонував Ердогану і висловив свою підтримку. Європейські країни і США, звичайно, захвату не відчувають (а турецький президент ледь не прямо звинуватив США в потуранні тим, кого він звинувачує в невдалому перевороті), однак, не думаю, що хтось піде на якісь жорсткі санкції проти Туреччини, яка є членом НАТО. Важливим членом НАТО.

- Чи загрожує Туреччини ісламізація?

У цьому немає ніяких сумнівів. Більш-менш зрозуміло, що Туреччина позиціонує себе як ісламська держава і дуже хоче бути головною ісламською державою.

- Тобто через ісламізацію вони намагаються впливати на країни Близького Сходу?

Ясна річ, так. За першість у цьому питанні і полягає конфлікт між Туреччиною та Саудівською Аравією.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.