Путінський ритуал

2 коментувати
Якщо Путін і згадає про протести, що відбулися 26 березня і 12 червня, то виключно в контексті "світового закулісся"

Коли не працюють демократичні процедури, їх замінюють ритуали. Якщо влада фактично не змінюється, їй потрібно демонструвати підвідомчому населенню, що вона готова хоча б раз на рік дізнаватися про проблеми цього самого населення. У Росії накопичений багатий досвід показного спілкування царя і малих сих. Прийом чолобитних на Червоному ганку Грановитої палати, зустрічі Олександра III з волосними старшинами, ходоки у Леніна - список можна продовжувати до нескінченності.

Ось і сьогодні непохмільні (напередодні - нічого міцнішого за кефір), з ранку навіть води не пили (щоб по нужді не проситись), в однотонному одязі (щоб не псувати телекартинку) громадяни викладуть свої заздалегідь відредаговані або зовсім придумані питання і прохання. Напередодні політологи висловлювали різні припущення щодо змісту майбутнього спілкування з головним начальником. Основна інтрига - в тому, що 15-й вихід самодержця до народу відбудеться напередодні чергового вінчання на царство (у нас же XXI століття, нам дозволено регулярно обирати Путіна В.В.). Аналітики практично одностайно відкинули можливість, що саме сьогодні він по милості своїй смиренно погодиться прийняти вінець. Час ще не настав. Виборча кампанія повинна бути максимально короткою і непомітною. Це тільки піндоси багаті можуть аж цілий рік витратити на таку нісенітницю. Проте для професійних спостерігачів цікаво, як часто під час шоу будуть повторюватися прохання не кидати народ на переправі, яка триває вже 18 років.

Політтехнологи в той же час упевнені: якщо Путін і згадає про протести, що пройшли 26 березня і 12 червня, то виключно в контексті «світового закулісся» і спроб іноземного втручання у внутрішні справи Росії. Зрозуміло, прізвище «Навальний» прямо не прозвучить: не потрібно підвідомчому населенню це прізвище знати. При цьому не виключено, що глава країни в черговий раз звинуватить Захід в підготовці військової агресії і повідає про наш асиметричну, але суто адекватну відповідь. І при цьому розповість, як невпинно дбає країна про захисників Вітчизни (про намір підняти на п'ять років - з 20 до 25 років - обов'язкову вислугу для отримання пенсії він промовчить). Вдячні захисники, якщо їм дадуть слово, про пенсії, зрозуміло, не запитають нічого.

Само собою, прозвучать кілька милих дурниць, щоб наочно показати, якими ідіотами головному начальнику доводиться управляти. Дівчинка попросить кішечку, молодиця - мужика справного, а стара - корито.

Але головний наголос буде, звичайно, в черговий раз зроблений на виправлення того, що погані бояри і намісники натворили. Не дарма ж президентський перекладач Дмитро Пєсков впевнено передбачив: «На жаль, як і раніше більшість питань - це ті питання, які можуть і повинні вирішувати місцева влада, регіональна влада. Як і раніше, на жаль, люди часто говорять про те, що до президента їм достукатися іноді буває легше, ніж до керівництва своїх власних регіонів», - сказав Пєсков. За його зізнанням, «такі звернення, звичайно, дивитися і читати дуже боляче».

Втім, воєвод і бояр Путін викривати швидше за все не буде. Пєсков завбачливо уточнив, що «справа навіть не в керівниках регіонів, справа в чиновниках, які на місці знаходяться, на передньому краї спілкування з громадянами ... Іноді черствість цих чиновників, нелюдське ставлення, небажання допомогти, бажання займатися відписками викликають повне неприйняття людей». Обійдуться прочуханкою декількох дяків, що вже зняли порти. А то ж найкмітливіші з громадян візьмуть та задумаються: а чого це після 18 років на галерах цар, як і в перший рік, повинен особисто займатися лудінням умивальників...

Текст опублікований з дозволу автора

Оригінал


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Погляди   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.