Путін почав заговорюватися

28 коментувати
Поступово Росія входить у новий етап свого розвитку або деградації — це вже як кому подобається. Головний керівник країни почав заговорюватися

Очевидно, що він надавав зустрічі з фінським президентом велике значення — нечасто тепер Путін спілкується із західними лідерами. До цієї зустрічі була припасена і важлива ініціатива — обіцянка провести Раду Росія-НАТО через тиждень після саміту Північноатлантичного альянсу. Більше того, йдучи назустріч наляканим жителям балтійського регіону, головний керівник звелів МЗС і Міністерства оборони обговорити з західними колегами питання про те, щоб військові літаки літали тепер з включеними транспондерами — пристроями, які позначають національну приналежність літака. Все це можна тільки вітати. В умовах нової «холодної війни» життєво необхідні нові переговори про заходи взаємної довіри — все, що забезпечить нове мирне співіснування.

Однак піднесені були ці ініціативи з вражаючою словесною неохайністю. Путін, наприклад, розповів, що «кількість польотів країн НАТО над Балтикою в такому режимі в два рази перевищує ефективність польотів російської авіації». І порівняв, таким чином, кількість польотів з їх ефективністю. Мало того, він пообіцяв: «Спробуємо почати діалог з НАТО на саміті в Брюсселі». Але якщо мова про саміт НАТО, то Росія в ньому вже точно не бере участь. Так де ж глава російської держави збирається почати діалог?

Підозрюю, що путінофіли тут же дорікнуть мені в дріб'язкових причіпках

І, нарешті, роз'яснюючи нерозумним фінам, наскільки згубним для них буде зближення з НАТО, Путін навів приголомшливий приклад миролюбності Москви: «Нагадаю вам, що Росія прийняла рішення і реалізувала його: ми від фінсько-російського кордону відвели наші війська на відстань 1500 кілометрів». Причому повторив тричі. Якщо розуміти Путіна буквально, то це означає, що між Москвою і фінським кордоном взагалі немає російських військ...

Підозрюю, що путінофіли тут же дорікнуть мені в дріб'язкових причіпках. Рейган, там, або Буш-молодший ще й не таке варнякали. Це правда. Але правда і те, що їх тут же «уточнювали» підлеглі. Для цих випадків і існує сонм секретарів. Ніяких непорозумінь не виникало. Тут же ситуація інша: всі путінські застереження в точності, без поправок відтворені на офіційному сайті Кремля.

Залишається покладатися лише на Андрія Колесникова з «Комерсанта», який стверджує, що голова кремлівської адміністрації Сергій Іванов пояснив, що мав на увазі головний керівник: «Глава адміністрації... пояснив, що тут містилася неточність: Володимир Путін мав на увазі не глибину, а в ширину:

— Від Ленінградської області до Мурманська наших військ на кордоні взагалі немає! — розвів він руками».

Таким чином, зовнішня політика Росії явно переходить у нову якість, голова ядерної держави і верховний головнокомандувач, який одноосібно приймає рішення в сфері оборони і безпеки, став, як мінімум, виражатися вкрай неточно. У деяких випадках вдається здогадатися, що він мав на увазі, в інших — ні. Слід чекати появи офіційних тлумачів туманних промов. Поки на цю посаду явно претендує Сергій Іванов.

В той момент, коли Путін ставив в глухий кут керівництво Фінляндії, в Москві заявила про себе завзята чекістська молодь. Закінчення академії ФСБ вона відсвяткувала проїздом по вулицях столиці на 30 «гелендвагенах». Нехай країна знає, які круті хлопці будуть відтепер забезпечувати її безпеку. Відставники з КДБ тут же почали блажить: як можна, секретність порушується, нескромність проявляється. А ось керівництво ФСБ багатозначно мовчить. Не виключено, що ці сопливі аристократи (пам'ятаєте слова Миколи Патрушева про те, що чекісти — нові дворяни) вгадали важливу політичну тенденцію: російським спецслужбам мало таємної секретної влади. Сьогодні вони хочуть цю владу демонструвати. Не сьогодні-завтра прикрутять собачі голови і мітли до «гелендвагенів». Щоб ніхто не смів сумніватися в промовах керівництва.

Текст публікується з дозволу автора

Оригінал


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.