Провал таємної дипломатії Росії

0 коментувати
Невдовзі кисельови-соловйови почнуть розповідати про Трампа, духовного сина Сороса і вождя світового імперіалізму, небезпечного для Росії

На перший погляд, все виглядає рівно так, як передбачали усі кисельови-соловйови. Проклятий агресивний союз НАТО тріщить по швах. Він, треба сказати, тріщить по швах стільки, скільки я себе пам'ятаю. Але зараз йому вже точно повинен прийти неминучий кінець. Головний американський начальник Дональд Трамп прилюдно оголосив альянс «застарілим». І ось тепер новий міністр оборони США Джеймс Меттіс на зустрічі глав оборонних відомств НАТО в Брюсселі заявив, що, якщо держави, що входять до альянсу, не будуть нарощувати свої військові бюджети, Вашингтон «знизить свої зобов'язання» в рамках Північноатлантичного альянсу. «Якщо ваші народи не хочуть побачити, як Америка відмовляється від частини своїх зобов'язань в цьому альянсі, то ваші уряди повинні показати, що підтримують нашу загальну оборону», - заявив Меттіс.

Главі Пентагону є чому гніватися. Ще в 2014 році на саміті альянсу в Уельсі його учасники домовилися начебто, що їх військові бюджети будуть не менше двох відсотків від їх валового продукту. У 2016-му тільки чотири країни НАТО, крім США, виконали цю вимогу. Більше двох відсотків своїх ВВП витрачали на оборону Греція, Велика Британія, Естонія і Польща. При цьому військові витрати всіх членів НАТО не становлять і половини від військових витрат США.

Однак російським пропагандистам навряд чи варто занадто радіти внутрішньонатовським протиріччям. Справа в причині, через яку відставний генерал морської піхоти Меттіс вимагає, щоб європейські держави збільшували свої військові витрати. «У той час як Сполучені Штати і союзники намагаються взаємодіяти з Росією, ми повинні одночасно оборонятися, якщо Москва вирішить діяти всупереч міжнародному праву», - заявив шеф Пентагону. І додав: «Ми залишаємося відкритими до можливостей щодо відновлення партнерських відносин з Москвою, в той же час залишаючись реалістичними в наших очікуваннях і забезпечуємо нашим дипломатам можливість вести переговори з позиції сили».

Російським пропагандистам навряд чи варто занадто радіти внутрішньонатовським протиріччям.

Таким чином, настільки улюблені вітчизняними пропагандистами внутрішньонатовські протиріччя як раніше, так і тепер виникають навколо того, як протистояти Росії і які кошти на це витрачати. Щодо того, чи потрібно їй протистояти, суперечок не виникає зовсім.

Виступ Меттіса (немає сумнівів, що американці висловляться ще жорсткіше на майбутній конференції з безпеки в Мюнхені) останнє з кремлівських розчарувань. До цього Дональд Трамп в своєму Twitter звинуватив попередника Обаму в тому, що той був занадто м'який, коли Росія захопила Крим. А ще держдепартамент фактично підтвердив висунуті The New York Times звинувачення, що Росія порушує Договір про ракети середньої і меншої дальності (РСМД) і розгортає крилаті ракети наземного базування дальністю понад 500 кілометрів. Трохи раніше Трамп заявив, що Договір СНО, продовження якого в Москві вважали мало не подарунком, його не цікавить зовсім.

Зараз, крім ФБР, ще три комітети Конгресу ведуть розслідування спроб російського втручання в американські вибори. Тільки що The New York Times повідомила: американські спецслужби підозрюють, що протягом усієї передвиборної кампанії люди з оточення Трампа перебували в безпосередньому контакті з російською розвідкою. Мало цього, є підозра, що вітчизняні майстри «плаща і кинджала» координували з трамповцями вкидання матеріалів, які повинні були скомпрометувати Гілларі Клінтон. Нарешті, тільки що генерал Майк Флінн подав у відставку з посади радника президента з національної безпеки через те, що сказав неправду про зміст своїх телефонних розмов з російським послом.

Тобто всупереч немислимим зусиллям таємної дипломатії (назвемо це ввічливо) Москва опинилася в тій же самій позиції, де і перебувала при Обамі - в ролі ізгоя. Надії на Трампа скінчилися нічим. Досить скоро кисельови-соловйови почнуть розповідати про Трампа, духовного сина Сороса і вождя світового імперіалізму, небезпечного для Росії.

Текст опублікований з дозволу автора

Оригінал


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.