Перемир'я в Сирії зірвано. Що далі

2 коментувати
Вражає рівень взаємної довіри Москви і Вашингтона: він не на нулі навіть, він набагато нижче нуля

Вражає рівень взаємної довіри Москви і Вашингтона: він не на нулі навіть, він набагато нижче нуля

Тепер треба обговорювати не можливості військового співробітництва, а те, як уникнути прямого зіткнення Росії та США в Сирії

З нічого не вийде нічого. Ці слова короля Ліра цілком можуть служити епітафією досягнутої трохи більше тижня тому американсько-російської домовленості про перемир'я в Сирії. У день, коли, згідно з первинним планом, представники Пентагону і Міністерства оборони Росії повинні були приступити до вироблення практичного регламенту спільного центру, який мав координувати удари по терористах, був нанесений авіаудар по конвою ООН із гуманітарною допомогою, що направлявся в Алеппо.

Представник Держдепу США Джон Кірбі прямо звинуватив у цьому Москву, підкресливши, що саме вона повинна, згідно з домовленістю, контролювати дії режиму Асада. Кірбі заявив також: «Враховуючи кричуще порушення перемир'я, ми проведемо переоцінку перспектив кооперації з Росією».

Одночасно із цим російське Міністерство оборони бадьоро відрапортувало про те, що урядова армія за підтримки російської авіації відбила наступ бойовиків під Алеппо. Зрозуміла річ, за версією російських військових представників, підступні бойовики використовували паузу в бойових діях виключно для перегрупування й нарощування сил. За день до цього повітряні сили коаліції, яку очолює США,  завдали удару по сирійській армії (тому не виключено, що обстріл гуманітарного конвою є кремлівською «обраткою»).

У тому, що відбувається, вражає рівень взаємної довіри Москви і Вашингтона. Він не на нулі навіть, він набагато нижче нуля

Представниця російського МІС одразу заявила, що американці таким чином навмисно надали підтримку терористам з «Ісламської держави». Потім послідувала жахлива сцена на екстрено скликаній на вимогу Москви Раді безпеки ООН. Російський і американський представники демонстративно залишали зал засідань, коли виступав опонент. У результаті сирійські військові заявили, що виходять із режиму перемир'я.

У цій ситуації прикро навіть не те, що перемир'я повсюдно порушується. Адже від самого початку було зрозуміло: провокацій у такій справі не уникнути. І навіть не те, що високі сторони, які домовилися, періодично завдають ударів не по тим, по кому треба. Зрештою, жодна військова операція не обходиться без цього (ну, якщо не брати в розрахунок російську повітряну операцію, у ході якої, якщо вірити заявам Москви, літаки, випущені років тридцять тому, бомблять із винятковою точністю).

У тому, що відбувається, вражає рівень взаємної довіри Москви і Вашингтона. Він не на нулі навіть, він набагато нижче нуля. Будь-який інцидент трактується як навмисні дії, спрямовані на підступний обман партнера. Тиждень тому я писав про те, що задуманий проект створення єдиного центру з координації ударів по терористах у Сирії неможливий через те, що Росія та США рішуче не вірять у добрі наміри один одного. Через необхідність реалізувати досягнуті Лавровим і Керрі угоди спалахнув неабиякий скандал між Пентагоном і Держдепом. Американські військові побоювалися, що така співпраця дозволить їхнім російським колегам зрозуміти, як саме використовуються розвіддані при підготовці авіаударів США. В умовах нової холодної війни, коли Сполучені Штати та їхні союзники прямо протистоять Росії в Європі, військове співробітництво Москви і Вашингтона щодо Сирії приречене бути профанацією. І це було очевидно від самого початку.

Зараз, коли сталося неминуче, і перемир'я зірвано, можна тільки гадати, які цілі переслідували сторони, домовляючись про те, чого в принципі не можна було виконати. Так чи інакше, але тепер треба обговорювати не можливості військового співробітництва, а те, як уникнути прямого зіткнення Росії та США в Сирії.

Текст публікується з дозволу автора

Оригінал


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Погляди   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.