Новий феодалізм. Як росіяни заплатили за Крим

3 коментувати
Кремль вирішив, що коли прості громадяни раділи поверненню Криму, не гріх їм і постраждати в теплій компанії Ротенбергів і Сечіних

Що не кажіть, а в цьому божевіллі безумовно є система. Внаслідок третьої річниці анексії Криму (що радісно святкувалася минулого вікенду підвідомчим народом, який зігнали на мітинги і фестивалі) президентський товмач Дмитро Пєсков дав інтерв'ю РБК. В якому очікувано повідомив, що головний начальник заздалегідь передбачав негативні наслідки такого рішення, пішов на це свідомо і абсолютно ні про що шкодує. При цьому Пєсков визнав, що в результаті цих історичних рішень економічне становище всієї країни в цілому, як і кожного окремого росіянина, серйозно погіршилось: «Погано те, що відбувається в економічному плані? В цілому це, напевно, негативно...Це ті труднощі, це та ціна, напевно, яку ми всі дійсно повинні заплатити ... ми платимо ціну. Чи велика ця ціна? Скажу так, вона дуже посильна для Російської Федерації. Чи варто перебільшувати, алармістськи перебільшувати розмір цієї ціни?»

Давайте відновимо логічний ланцюжок. У 2014-му Кремль, відповідно до правил і звичаїв XVIII століття (і ще більш ранніх часів), швидко прибрав до рук погано Крим, що погано лежав. Держави Заходу, які в силу свого глибокого розкладання наївно вважали, що живуть в XXI столітті, коли подібні прирощення території неприйнятні, ввели економічні санкції проти головних спонсорів та учасників анексії (пізніше до них приєднали учасників та спонсорів гібридної вони на Донбасі). Втрати цих людей виявилися досить істотними. Так нафтовий трейдер Геннадій Тимченко був змушений продати свій мільярдний бізнес іноземному зіц-голові та дуже скаржився, що європейські та американські компанії рішуче відмовляються обслуговувати його літак. При цьому в Кремлі звернули увагу на те, що підступний закордон, розробляючи свої санкції, з усіх сил старався, щоб це покарання зачепило путінських друзів і не торкнулося простих громадян. Намітилася очевидна соціальна несправедливість. Російські мільярдери страшно страждали, позбавлені можливості відвідувати улюблені заклади на 5-й авеню і Бонд-стріт. А прості росіяни, не відчуваючи захмареного над Батьківщиною неба, продовжували купувати натовські сири і шпроти в своїх «ашанах». Кремль цілком логічно вирішив, що коли прості громадяни так раділи поверненню півострова в рідну гавань, не гріх і їм постраждати в теплій компанії Ротенбергів і Сечіних. Тому Росія рішуче заборонила закупівлю на Заході продуктів харчування. Зрозуміло, для того, щоб асиметрично відповісти на іноземні санкції. Єдиний спосіб покарати зарубіжних недругів — позбавити пристойної їжі співгромадян. Колись кожна електричка, що слідувала з Москви в Рязань, пахла ковбасою. Тепер кожен лайнер, який прибуває в Шереметьєво, пахне пармезаном. Таким чином, точно за словами Пєскова, всі росіяни платили свій патріотичний податок на анексію Криму. У нього само собою входило і падіння життєвого рівня за рахунок фактичного припинення зарубіжних інвестицій, і скорочення виробництва.

У Росії з'явився свій панівний клас, звільнений як від податків, так і від інших соціальних зобов'язань

Проте на третю річницю возз'єднання з'ясувалося, що путінські друзі-олігархи страждають все ж таки більше за всіх інших. І ось Держдума стрімко приймає поправки в закон про оподаткування, які роблять всіх, хто потрапив під санкції, податковими нерезидентами в Росії. Андрій Макаров — один з небагатьох мислителів, який вміє відмінно формулювати. Коли хоче. Та муть, яку він ніс, представляючи новий закон, поставила в безвихідь навіть фахівців. Він стверджував, що вся історія затіяна для того, щоб захистити російських громадян від несправедливих податкових переслідувань в зарубіжних державах. Залишилося загадкою, яким чином фактичне звільнення від сплати податків в Росії допоможе нещасним страждальцям у взаємовідносинах з іноземними державами. Втім, як припускають деякі експерти, ця міра допоможе путінським друзям уникнути сплати в Росії податків, отриманих від офшорних активів. Мало того, постраждалим від санкцій мільярдерам повернуть всі сплачені з 2014 року податки. Залишається тільки гадати, яку пільгу завітає Путін своїм друзям на четверту річницю приєднання. Я думаю, що право безмитно торгувати санкційними продуктами, які створять спеціально для учасників кримської операції. Ну щось на зразок радянських «Берізок»...

Але ж, як нас постійно переконують начальники, держава – це не бездонна бочка. Що не доплатив один мільярдер, потрібно буде відшкодовувати податками і штрафами з десятків тисяч простих громадян, які, за логікою пана Пєскова, просто зобов'язані розділити тяготи із сечіними-ротенбергами-тимченками. Насправді, як справедливо зазначила Юлія Латиніна, це ще одна ознака повернення Росії до феодального абсолютизму. Головний привілей першого стану (дворянства) і другого стану (церковників) – звільнення від податків. У Росії з'явився свій панівний клас, звільнений як від податків, так і від інших соціальних зобов'язань. Вони наділені правом передачі дітям прав і доходів по управлінню державною власністю. Тільки що діти панів Іванова і Рогозіна зайняли високі посади у госкорпораціях. Але при новому російському феодалізмі васали, що незалежно керують держвласністю або формально приналежними їм капіталами, зобов'язані виплачувати зовсім інші податки, ніж ті, від яких їх звільнила Держдума. Фінансувати фонди, контрольовані першими особами держави, купувати їм палаци та маєтки. Розмірів цих справжніх податків ніхто не знає. І вже точно ніхто не ризикне їх оскаржувати.

У цій суто феодальній системі взаємовідносин звільнення олігархів від податків цілком логічно і обґрунтовано – ніщо не повинно відволікати їх від головного завдання всебічного забезпечення ніде не зафіксованих, ніким не контрольованих потреб головного російського начальства.

Що ж залишається так званим простим громадянам, не обтяженим капіталами, які Кремль тимчасово довірив їм? По-перше, продовжувати кричати «Крим наш!» По-друге, голосувати за Путіна В.В. на майбутніх виборах. По-третє, розраховувати отримати аж 400 карбованців за участь у черговому мітингу з нагоди річниці приєднання Криму. Це все, на що можна розраховувати. Сказано ж, за возз'єднання будемо платити всі...

Текст опубліковано з дозволу автора

Оригінал


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Погляди   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.