Любити Росію за командою

8 коментувати
Саме тоді, коли в країні стався теракт, в російську Думу був внесений закон про патріотичне виховання. Професійні любителі вітчизни пояснили, що таке патріотизм

Адміністрація президента РФ перестала б бути собою, якби не спробувала все загадити. Цього тижня вона зіткнулася з серйозною проблемою. Жителі Петербурга разючим чином відреагували на страшну трагедію — теракт в метро. Вони стали абсолютно безкорисливо допомагати одне одному. Підвозили людей від станцій метро, запрошували до себе додому перечекати тривожні години. У кафе безкоштовно наливали чай і каву. І це була чудова відповідь тим, хто ставив собі за мету налякати людей масовим вбивством. Замість страху і відчуження петербуржці виявили солідарність. Здавалося б, ось просто ідеальна ситуація для кремлівських піарників. Нічого не треба вигадувати, просто приєднуйтесь, поширюйте гранично виразний народний позив: не будемо боятися, будемо робити добро один одному.

Але тут же з'ясувалося: будь-який безкорисливий порив просто не вміщається в дубових мізках путінського жлоба-чиновника. Мало того, на такій безкорисливості багато не навариш. Адже в ній взагалі немає місця для всіх цих директивних вказівок, рознарядок, владних розпоряджень — всього того, для чого чиновники й існують. Варто пустити вираз скорботи на самоплив, і завтра солідарність повернеться неприємними запитаннями до влади: ми, не наділені жодними повноваженнями, можемо допомагати один одному, а що ж ви, наділені усіма повноваженнями? Чому терорист пройшов у метро, а рамки контролю, які коштували не менше мільярда, не відреагували на кілька кілограмів заліза? Що за оперативну гру вели російські спецслужби з терористами і чому так бездарно її програли? І взагалі — чому не реалізується обіцянка Кремля мочити терористів вже не у власному туалеті, а в Сирії?

Головним критерієм готовності до такої любові є здатність збирати-розбирати автомат Калашникова за лічені секунди

Тому будь-яку несанкціоновану ініціативу належить про всяк випадок заглушити акціями узгодженої скорботи. Скорботи за рознарядкою. Як повідомили ЗМІ, з Адміністрації президента надійшла вказівка: провести по всій країні антитерористичні мітинги. «Губернаторам вже дзвонять і ставлять завдання зганяти туди весь народ», — розповів «Комерсанту» з усією відвертістю і характерною повагою до підвідомчого населення співрозмовник, близький до АП. Ясна річ, що при цьому не потрібно ніяких попередніх узгоджень і дозволів. «Акція неполітична і не підпадає під дію 54-го федерального закону», — заявив Василь Олійник, перший заступник голови Департаменту регіональної безпеки Москви. Цим він розсекретив давно існуючий, правда, неписаний закон. Всі розпорядження Адміністрації президента не є політикою. Вони, мабуть, вже відносяться до релігії. Вимагати хоча б формального узгодження подібних розпоряджень — означає сумніватися в божественному походженні путінської влади. Абсолютно логічно, що, як повідомляє преса, в інтернеті вже з'явилися повідомлення про набір учасників майбутніх антитерористичних акцій. Всього за чотириста карбованців...

Але трагедії, слава богу, трапляються в РФ нерегулярно, а залишати паству без постійного нагляду негоже. Тому саме тоді, коли в країні стався теракт, в російську Думу був внесений закон про патріотичне виховання. Професійні любителі вітчизни пояснили, що таке патріотизм. Виявляється, це «любов до вітчизни, свого народу, усвідомлення нерозривності з ними, прагнення і готовність своїми діями служити їх інтересам, слідувати вищим цінностям, виявляти вірність обов'язку, самопожертву, зокрема відстоювання незалежності, цілісності та суверенітету Росії зі зброєю в руках».

Останнє принципово важливо. Любити Батьківщину, впевнені автори законопроекту, можна тільки за командою, вишикувавшись поротно. А головним критерієм готовності до такої любові є здатність збирати-розбирати автомат Калашникова за лічені секунди. Військово-патріотичне виховання визначається як «комплекс заходів, спрямованих на формування у громадян усвідомленої необхідності захисту вітчизни, підготовку до військової служби, виховання гордості за приналежність до свого народу, до його звершень» і «за Збройні сили своєї країни». А ще це — «шанування національних традицій, святинь і символів, увічнення пам'яті воїнів, загиблих при захисті Батьківщини, повагу до вітчизняної історії, військової служби та форми одягу, мотивації на збереження і примноження славних військових традицій предків». Коли військова форма перераховується в загальному ряду «національних святинь і символів», це говорить про багато що.

Ясна річ, що така форма любові до Батьківщини повинна відповідати «державній регламентації патріотичного виховання» з встановленням єдиних вимог і процедур, пов'язаних з перевіркою їх дотримання організаціями, що здійснюють діяльність з патріотичного виховання». Патріотичне виховання повинне вестися суто централізовано й одноманітно. Тому буде визначено відомство, відповідальне за патріотичне виховання, а вузи почнуть випускати фахівців у сфері любові до Вітчизни.

Цікаво, чи буде в навчальних програмах спецкурс з організації скорботи?

Текст опубліковано з дозволу автора

Оригінал


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.