Як Путін запускав ракети "Союз"

18 коментувати
Корупція і нехлюйство панують у всьому ОПК Росії - не тільки в космічній галузі

З другої спроби з космодрому «Східний» вдалося запустити ракету «Союз», а Росія в черговий раз зрозуміла, для чого потрібен Путін В. В. Він потрібен для термінового переможення крадіжки і нехлюйства, які є неминучим наслідком його, Путіна, системи керівництва країною.

Після того, як з першого разу ракета не полетіла, глава держави вирішив заночувати в Благовєщенську, де провів аж дві наради з усіма відповідальними (а точніше, безвідповідальними) товаришами. Під час свого короткого виступу глава держави багато чого встиг сказати. Були згадані лихі 90-ті, коли якісь недалекі люди взагалі рекомендували сконцентруватися виключно на ковбасі і не рватися в космос. Головний начальник розповів також, як важко було виколупувати гроші, які були виведені шкідливими корупціонерами з космічної галузі в кишенькові банки. Якось сама собою виникла розмова і про холодні тюремні нари, і про нехлюйство, в результаті якого доводиться скасовувати пуски ракет. Не здивуюся, якщо за відсутності журналістів Путін особисто перерахував кількість зубів у нашого балакучого віце-прем'єра Дмитра Рогозіна, який присягався, пам'ятається, віддати один, якщо пуск зі «Східного» не відбудеться у 2015 році.

Все це не могло не принести результатів. Ракета полетіла як миленька. Єдине, що хотілося б порекомендувати Володимиру Путіну, так це роздавати зуботичини підлеглим (якщо вже без них обійтися в принципі неможливо) заздалегідь, в профілактичних, так би мовити, цілях.

Державні оборонні корпорації перетворилися на гігантські колгоспи

Якщо ж серйозно, то, займаючись пошуком винних, глава держави чомусь щоразу забуває, хто саме керує російською державою останні 16 років. Для чого посилатися на лихі 90-ті, коли в 2000-х було зроблено кілька абсолютно бездарних спроб реорганізації оборонно-промислового комплексу в цілому та ракетної галузі зокрема. Реорганізації ці проводилися за рішенням Путіна В. В. і під керівництвом Іванова С. Б., нині глави Адміністрації президента (Сергій Борисович теж брав участь у цьогорічних нічних чуваннях на «Східному»). У результаті цих реформ в ОПК була повністю ліквідована сама можливість конкуренції. Монополісти отримали можливість призначати ту ціну на свої «вироби», яку побажають. Пам'ятається, Анатолій Сердюков безуспішно намагався домогтися від «червоних директорів» пояснення, як ця ціна формується. Державні оборонні корпорації перетворилися на гігантські колгоспи, де одне ефективно працююче підприємство годує десяток банкрутів.

Монополізм, а також відсутність навіть натяку на громадський контроль є джерелами нехлюйства і корупції, які так дратують зараз главу держави. При цьому, підозрюю, що корупція і нехлюйство панують у всьому ОПК, а не тільки в космічній галузі. І все це обертається неминучими провалами.

Просто зусилля в космічній сфері не можна засекретити — треба заздалегідь інформувати «партнерів» про майбутніх запуски та ймовірні параметри польоту ракети. Так що зриви і ляпи тут бачить весь світ. Що до решти військової промисловості, то Путін кожні півроку проводить багатоденні закриті наради з її керівниками, сам факт яких говорить про те, що стан справ в ОПК далекий від задовільного.

Проте в Кремлі не хочуть бачити очевидного розпадання галузі. Рогозін регулярно доповідає про успішне виконання держоборонзамовлення. Тим не менш, керівникам країни в пошуку винуватих рано чи пізно доведеться підійти до дзеркала.

Текст публікується з дозволу автора.

Оригінал опублікований на сайті Щоденного Журналу


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.