Головний принцип Кремля

2 коментувати
Чиновник може здійснювати будь-які зловживання, головне, щоб все було «регламентовано» і «задокументовано»

Вища влада держави продовжує нещадну боротьбу зі зловживаннями чиновників. Ось отримав гендиректор «Пошти Росії» Дмитро Страшнов 95 мільйонів рублів як премію за 2014 рік. Генпрокуратура через кілька років направила матеріали перевірки для порушення кримінальної справи за статтею «Зловживання посадовими повноваженнями». Однак призначений від держави поштовий начальник Страшнов вважає, що йшлося про гідну оцінку його успіхів у справі надання поштових послуг населенню. Як споживач цих послуг у місті Москві, можу з упевненістю заявити: ці успіхи не коштують 90 мільйонів, вони взагалі ламаного гроша не варті.

Правда, недоторканних, як стало відомо після арешту голови Мінекономрозвитку Олексія Улюкаєва, у нас немає. І ось вона, довгоочікувана реакція Кремля на ескапади Страшнова. «Якоїсь позиції щодо цього наразі не сформульовано, мені відомо, що є питання у Генеральної прокуратури, разом з тим, безумовно, механізми виділення, розрахунки та обсяги виділених премій регламентовані, задокументовані, у цьому разі є точка зору курівного міністерства — Мінзв'язку, і в цій історії не думаю, що повинен якимось чином мати відношення Кремль, тут потрібно, безумовно, ґрунтуватися на тих документах, які є зараз», — заявив президентський прес-секретар Дмитро Пєсков.

І тим само, можливо, сам того не бажаючи, путінський товмач сформулював один з найважливіших принципів російської держави. Чиновник може здійснювати будь-які зловживання, головне, щоб все було «регламентовано» і «задокументовано». І він може розраховувати, що ніякої реакції Кремля в цьому разі не буде зовсім. Тобто ніхто не зазіхає на чиновницьку ренту, але отримувати її йому дозволено тільки і виключно з рук держави. У цьому, підозрюю, і полягає сенс тих репресій, якими Путін страхає останніми тижнями великих і маленьких російських начальників. Щойно був заарештований генерал Федеральної служби охорони Геннадій Лопирєв. Під час обшуку в генерала нібито був виявлений мільярд рублів. Що змушує задуматися про те, скільки грошей можна було б одномоментно отримати, якщо провести обшуки у всього керівного складу спецслужб і правоохоронних органів. А ще Путін виконав свою погрозу і звільнив кількох великих начальників з ФСБ, МВС і Міністерства оборони. Вони ризикнули проігнорувати путінську «рекомендацію» не обиратися в академіки. І генерал, і свіжовибрані академіки намагалися захопити не по чину.

Немає в путінській Росії більш чудовою посади, ніж керівник держкорпорації

А пан Страшнов – виключно у своєму праві. І він впевнено заявляє, що не збирається відмовлятися від премії. За його словами, у цьому випадку створювався б «небезпечний прецедент». І він абсолютно має рацію. Немає, напевно, у путінській Росії більш чудової посади, ніж керівник держкорпорації. Його винагорода рішуче не залежить від результатів його трудової діяльності. Прибуток враховується при нарахуванні бонусів, а збитки (які, зазвичай, перевищують доходи) покриваються з держбюджету. Коли справи стають зовсім кепські, держава може передати держкорпорації яку-небудь іншу компанію і тим підвищити її прибутковість. І в результаті голова «Роснафти» Ігор Сєчин отримає багатомільйонні бонуси на цілком законних підставах. І йому немає потреби випрошувати жалюгідні два мільйони «зелених» в якості хабара, в чому звинувачують Олексія Улюкаєва.

Якби хтось взявся серйозно розбиратися, якою мірою доходи керівників держкорпорацій пов'язані з реальним ефектом їх управлінських рішень, був би справді створений дуже небезпечний прецедент. Під питання було б поставлено право головного начальника країни призначати своїм улюбленцям яке завгодно велике утримання. Коштом народу, яким він керує.

Текст опубліковано з дозволу автора.

Оригінал

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.