Гамбурзький пшик. Росія як і раніше в ізоляції

5 коментувати
Зустріч Трампа і Путіна продемонструвала, що при збереженні нинішнього режиму в Росії продуктивна співпраця в принципі неможлива

Цього разу депутати навіть шампанським закупитися не встигли. До урочистостей з приводу повернення блудного Трампа справа не дійшла. Новий напад американо-російської любові і злагоди тривав всього дві доби. Не встигли лизоблюди зі ЗМІ та аналітичного співтовариства досхочу начаруватись дипломатичними успіхами головного начальника країни ("не тільки Трампа, а й його дружину-красуню зачарував", "переконав президента США, що Москва не втручалася в американські вибори", "проривних угод домігся"), як всі путінські досягнення на очах стали перетворюватися в пшик.

У характерному для себе стилі, фразою в Twitter, Дональд Трамп фактично дезавуював успіх, яким і Путін, і Лавров особливо пишалися. У відповідь на звинувачення про втручання в американські президентські вибори, президенти домовилися, мовляв, створити спільну робочу групу, щоб розробити заходи, які попередили б можливість втручання у внутрішні справи держав. І ось Трамп повідомив: "Той факт, що президент Путін і я обговорювали групу з кібербезпеки, не означає, що я вважаю, що це може статися. Не може".

Буквально на наступний день після зустрічі в Гамбурзі директор із законодавчих питань в адміністрації президента США Марк Шорт на брифінгу заявив: Білий дім "повністю підтримає" законопроект про посилення антиросійських санкцій за передбачуваний вплив Москви на американські вибори. Єдине, з чим співробітники Трампа не згодні, так це з урізанням президентських повноважень, які передбачає запропонований Конгресом законопроект. Якщо це протиріччя буде усунуто, нові антиросійські санкції стануть реальністю. Одночасно в США розкручується черговий скандал, пов'язаний з контактами людей з оточення Трампа з представниками російської влади. Цього разу обговорюється зустріч сина президента з адвокатом Весельницькою, яка в розпал передвиборної кампанії пообіцяла передати компромат на Клінтон.

З Путіним якщо і будуть говорити, то тільки "в частині, що його стосується": як виправити той жах, який Кремль накоїв

У зв'язку з цим слід констатувати, що найбільш позитивним результатом російсько-американської зустрічі на вищому рівні було те, що вона тривала вдвічі довше запланованого часу. Що до рішення про оголошення зони деескалації на південному сході Сирії, то це американський, а не російський успіх. Саме там американці створили зону безпеки, де на стику кордонів Сирії, Йорданії та Ізраїлю готували загони сирійської опозиції. І якщо називати речі своїми іменами, вся проривна угода звелося до того, що Росія взяла на себе зобов'язання змусити режим Асада не бомбити і не обстрілювати ці райони. До того ж підтримувати режим безпеки, фактично контролювати лінію розмежування між проурядовими силами та іранськими формуваннями, з одного боку, і підрозділами опозиції, з іншого, буде російська військова поліція. Це важливий тест на те, наскільки Москва може контролювати Асада і своїх іранських союзників. І якщо тест провалиться, розплачуватися будуть російські військові.

В цілому ж зустріч Трампа і Путіна вичерпно продемонструвала, що при збереженні нинішнього режиму в Росії продуктивну співпрацю в принципі неможливо. Американська еліта, як демократи, так і республіканці, відкидає можливість такого співробітництва. Твіт Трампа про неможливість створення робочої групи з кібербезпеки з'явився після валe нищівної критики, що обрушиdся на американського президента в ці вихідні. "Не думаю, що ми можемо розраховувати на те, що росіяни можуть бути надійними партнерами в такій області, як кібербезпека", - заявив в ефірі CNN старший демократ у Спецкомітету з розвідки палати представників Конгресу США Адам Шифф. Створення спільної з Росією групи з кібербезпеки - "не найдурніша з усіх ідей, але близька до цього", заявив сенатор-республіканець від штату Південна Кароліна Ліндсі Грем. Інші оцінки і коментарі не надто відрізняються від цих.

У Кремлі звично звинувачують в тому, що відбувається, внутрішньополітичну боротьбу в США. Демократи, що програли, не дають повному благих намірів Трампу кинутися в чесні кремлівські обійми. Російські політики і чиновники вдають, що не розуміють: анексія Криму, секретна війна в Україні, спроба втрутитися в американські вибори - це і є Рубікон, після якого нормальна співпраця неможлива. Взаємини двох держав вже кардинально змінилися - від співпраці до взаємного стримування. Навіть якби завтра Москва стала раптом "білою і пухнастою", тобто відмовилася б від політики, яку вона вважає успішною і якою пишається, потрібні були б роки і роки, перш ніж її вкрай зіпсована репутація покращилася б. До цього з Путіним якщо і будуть говорити, то тільки "в частині, що його стосується": як виправити той жах, який Кремль накоїв.

Текст опублікований з дозволу автора

Оригінал


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.