Чому спрацював план Путіна в Сирії

6 коментувати
США попереджали про неприпустимість розширення російського контингенту в Сирії. РФ шкірилась та продовжувала робити по-своєму, і американці не витримали

Вірогідність створення широкої антиігіловської коаліції у форматі, якого хочуть у Москві, практично дорівнює нулю. Важко уявити собі обставини, при яких Сполучені Штати відмовилися б від своєї головної тези про те, що джерело проблем та джерело громадянської війни в Сирії – це режим Асада, у той час як у Москві вважають його легітимним.

Думаю, може статися інше: якусь технічну координацію, яка неминуча при тому, що збройні сили Росії та Заходу будуть діяти в одному просторі, Росія може спробувати видати за створення такої широкої коаліції.

Оскільки Росія швидше за все (мені хочеться в це вірити) обмежиться демонстративними діями в повітрі, які покажуть її волю до боротьби з ІДІЛ, я не думаю, що вона буде розширювати військову присутність в Сирії.

Хоча ніхто не знає напевно: ступаючи на цю дорогу, не можна вгадати, куди вона приведе. Сумніваюся, що Джон Кеннеді, посилаючи американських військових радників у В'єтнам, здогадувався, що це призведе до такої м'ясорубки.

Росія може видати технічну координацію за створення нової коаліції проти ІДІЛ

У випадку ж Росії та Сирії мета всієї цієї історії, безумовно, полягає в тому, щоб вийти з міжнародної ізоляції та повернутися у світове співтовариство у якості шанованого члена, організатора боротьби з міжнародним тероризмом.

Питання в тому, чи це можливо. Але покищо, і потрібно віддавати собі в цьому звіт, Путін виграє. Захід вже пішов на поступки Росії та технічну координацію.

Два тижні американці говорили, що розширення російської військової присутності в Сирії загрожує інцидентами, попереджали, що цього робити не потрібно, а Росія шкірилась та продовжувала робити. Врешті-решт нерви американців не витримали, і почалися переговори між Шойгу та Картером.

Так що де-факто переговори вже йдуть, Керрі заявляє, що США будуть розмовляти з Росією. Ще недавно могло здатися, що це план ілюзорний, але, схоже, він працює.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.