Тьмяне світло у віконці нашого мороку

2 коментувати
Чому нам пощастило з нинішнім офісом омбудсмена

Як завжди, рішення про призначення нового українського омбудсмена будуть приймати політики. В більшості своїй брудні й розважливі. Будуть враховувати бажання президента, ну, як же без цього. Будуть пробувати «на зуб» як золоту монету всіх претендентів. І, звісно, ігнорувати реальні потенції претендентів, їх, так би мовити, профпридатність.

Мені є з чим порівнювати. Вірніше, з ким. Добре пам'ятаю нашого колишнього омбудсмена, досить яскраво пам'ятаю омбудсменів Узбекистану і Киргизії. Сумні спогади... Легко і просто можу зізнатися в шанобливій повазі до нинішнього нашого омбудсмена. Незважаючи на її, Валерії Лутковської, цілком обмежений мандат.

Знаю її мало, рідко зустрічаюся, але живу тут, в Україні. Бачу багато і багато чую. Багато про що здогадуюсь. Саме тому відчуваю шанобливу повагу. Запевняю: ця жінка і її команда зробили для української психіатрії більше, ніж всі наші численні міністри охорони здоров'я разом узяті. І – не тільки для психіатрії.

Їм важко. Ймовірно, хочеться вигукнути, емоційно відреагувати на побачене. Образити, принизити, в кінці кінців. Ах, як я їх розумію... Стримуються, не дозволяють собі емоції. Намагаються напоумити, пояснити, але ніколи не ображають. І не прикормлюють завжди голодних журналістів сенсаціями.

Нам пощастило. Хоча б з цим, з офісом омбудсмена. Спасибі їм сердечне. Маленьке, тьмяне світло у віконці абсолютного мороку нашого політичного життя здається променем потужного прожектора.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.