Ми сподівалися на інше. Та даремно

1 коментувати
Майдан розворушив систему. Багато що виявилося можливим. Чи бажаним - інше питання

Мій знайомий, відомий у країні генерал СБУ, втратив сина. Причина, на жаль, банальна: наркотики. Українські кладовища заповнені могилами молодих людей. Лікування, справжнього лікування наркозалежності не існує. Навіть у тих країнах, де держава всерйоз переймається долею своїх молодих громадян.

Мій знайомий, професійно, глибоко знає проблему наркозалежності в Україні, якось сказав мені: «Спочатку приходить наркомафія. Вулична або аптечна. У результаті в сім'ї зникає спокій. Потім надія. Разом з надією – нажиті роками предмети, меблі, апаратура, гарний одяг. Пізніше приходять лікарі-наркологи, обіцяють чудо зцілення, знову роздягають сім'ю наркомана. Але першими в цьому ряду стоять співробітники міліції, дільничні і обнонівці. Знайте, якщо десь у квартирі чи у окремому будинку більше місяця спокійно працює наркоточка, її кришує міліціонер. Виробник і наркодилер завжди захищені міліцією».

Знаю, розумію: ми, лікарі також не святі. Радянська система поділу психіатрії та наркології сприяє цьому. І сьогодні, за два десятиліття після розпаду СРСР, багато українських лікарів-наркологів, у тому числі і керівники системи, з гордістю заявляють, що не мають психіатричної підготовки. До речі, першою звернула увагу на цей абсурд міністр Богатирьова, яка спробувала возз'єднати дві субспеціальності. Не встигла, до влади прийшов міністр-демократ Олег Мусій...

Що ж, гарна картинка з великими надіями, нехай так

Так, ми, лікарі не святі. І справа не лише в корупції. Правоохоронна система залякала нас своїми підзаконними нормативними актами настільки, що ми вкрай неохоче виписуємо рецепти на нарковмісні медикаменти. На медикаменти! Ми боїмося, не хочемо позбавити від болю онкологічного пацієнта перед смертю, а поруч, у сусідньому приміщенні або в скверику навпроти поліклініки знахабнілий від безкарності молодий наркодилер продає спраглим «лікувальний» метадон. І в аптеці, поряд з поліклінікою, без всяких рецептів відпускають підліткам і юнакам нарковмісні медикаменти. ОЗУ, організовані злочинні угруповання, вуличні або аптечні – так це називається.

Колись, досить давно, я двічі зустрічався з міністром внутрішніх справ Кравченком. Так-так, тим самим, дуже і дуже опікуваним тодішнім президентом Кучмою. Говорили про необхідність реформування системи МВС. Кравченко розповів про свій план в першу чергу змінити і посилити систему дільничних. Розумів, що це основна ланка всієї міліцейської системи. Не змінив. Не зміг або не захотів, хтозна...

Майдан розворушив систему. Багато що виявилося можливим. Чи бажаним - інше питання. Змінили (змінюють зараз) середню ланка МВС – патрульну службу. Що ж, гарна картинка з великими надіями, нехай так. Дільничними поки що не займаються, чи то не можуть, чи не хочуть робити з них шерифів.

Але ось приступили до реорганізації (через руйнування, інакше не вміємо) міліцейської, вибачте, поліцейської служби з контролю над наркотиками. Шефом нової служби призначили людину зі сторони. З дуже далекої сторони. Офіцери колишніх БНОНів (а там не все пов'язані з ОЗУ, зустрічаються і чесні) від нього бере жах. Говорять про нього так: «Не розуміє, не вміє, не чує!» Ось і ми, лікарі, поступово приходимо в той самий стан жаху. Тому що ми сподівалися на інше, на цивілізоване взаєморозуміння, на вироблення конструктивних та ефективних рішень, на реальну боротьбу МВС з вуличною та аптечної мафією. Даремно сподівалися, виявляється. А нашому роботодавцю, МОЗ, на все наплювати, як завжди. Про зміни в системі підготовки лікарів ніхто не думає. Воно й зрозуміло: міністри у нас завжди тимчасові, чіпати стару систему небезпечно, та й не вигідно. І зовсім далеко від нас живе і працює профільний віце-прем'єр, від якого залежить дуже і дуже багато.

Розумію, Майдан давно поховав своїх мертвих. Вбивці й сьогодні не названі. А політики, які стали післямайданною владою, повільно і обережно борються з корупцією. З собою.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.