Кожен прожитий день в Україні – подвиг

6 коментувати
У цій країні, Україні, перечити начальству не можна. Навіть в тих випадках, де наказ начальства – руйнівний

Довгі роки я був ворогом радянської психіатрії. Справжнім, відкритим ворогом 30000 своїх радянських колег, які визнавали існування хвороби під назвою «уповільнена шизофренія». Сьогодні, в 2017 році, з гордістю можу стверджувати, що переважна більшість українських психіатрів за своїми знаннями нічим не відрізняються від європейських і північноамериканських колег. Їхня біда полягає в тому, що кожен день вони йдуть на роботу в лікарні та диспансери, що мало відрізняються від таких в колишньому СРСР. Де їх знання відкидаються існуючою системою.

Де немає сучасних медикаментів, де пацієнтам - голодно і часто холодно. Де лікарі змушені фальсифікувати документи, щоб не викинути на вулицю психічно хворого, який не має житла і готової прийняти його сім'ї. І де кожен головний лікар змушений порушувати приписи закону.

Психіатричні лікарні - улюблене місце полювання прокурорів. Їх, прокурорів, там завжди бояться. Кожен головний лікар, приречений існуючою системою на постійний страх стати мешканцем в'язниці, дуже боїться прокурора, що демонструє своє «людинолюбство». Він, прокурор, не хоче знати, як на мізерні бюджетні гроші нагодувати і зігріти нещасних пацієнтів. І ніхто з них, жорстких ревнителів законності ніколи не питає свого головного начальника, Юрія Віталійовича Луценка, чому він не опротестував в «бюджетну ніч» або після неї статті бюджету, що прирікають наших пацієнтів на імітацію лікування, на імітацію годування, імітацію гідних умов в психіатричних стаціонарах.

Психіатричні лікарні - улюблене місце полювання прокурорів. Їх, прокурорів, там завжди бояться

У цій країні, Україні, кожен прожитий тобою день - подвиг. Особливо, якщо ти - головний лікар психіатричної лікарні. Особливо, якщо твоя лікарня - №2 або №3, тобто знаходитися в провінційній глушині, а не в обласному центрі, де в трохи кращих (але не привілейованих!) умовах функціонує лікарня №1. Куди, в №2 і №3, вимушено скидають хроніків, пацієнтів з туберкульозом і т. д. і т. п.

У цій країні, Україні, перечити начальству не можна. Навіть в тих випадках, де наказ начальства - руйнівний. В Україні і сьогодні надмірна кількість психіатричних «койок». У такій кількості немає необхідності. Їх необхідно скорочувати. Але як? Розчерком пера закривати лікарню, залишаючи напризволяще хворих? Переводити їх у віддалену лікарню, куди родичі не зможуть часто, як раніше, приносити додаткову їжу, куплені за свій кошт медикаменти? ..

В Азії, Африці, Латинській Америці в систему психіатричної допомоги входять не тільки стаціонари і амбулаторні (позалікарняні) установи. Там давно і успішно працюють невідомі нам «будинки на півдорозі», «сестринські будинки», невеликі гуртожитки. Психічно хворі люди, які отримали раніше допомогу в стаціонарі, живуть досить довго в перерахованих вище будинках. Де немає дорогих для системи лікарів, де немає «харчоблоку» і т. п. Ці люди - вільні, але їм хочеться жити поруч з подібними собі. Якщо виникає необхідність (загострення стану), завжди поруч знаходиться соціальний працівник або медична сестра і вмовляють пацієнта разом піти до лікаря. Якщо необхідно - пацієнт буде доставлений до психіатра примусово. Але - поліцією! А не медичним персоналом. Ми - дуже багата країна. У нас таких психіатричних надмірностей немає. І не буде, на жаль. Тому що наші політики зайняті виключно собою.

Ніде правди діти, вирішив писати про це у зв'язку з гучним скандалом в провінційній лікарні Сумської області. Знаю більше, ніж пишуть на цю тему новинні журналісти. Але поки триває слідство, змушений мовчати. Чи не все так просто і однозначно в цій справі, шановні пані та панове. Поки скажу небагато: ознаки політичного та адміністративного замовлення там очевидні. Втім, необхідно очікувати рішення суду.

У будь-якому випадку, стверджую: винуватці подій в цій лікарні, головні винуватці, знаходяться в Києві. Ті, хто приймає бюджет під тиском вищої влади, ті, хто, сидячи в міністерських кріслах, розмірковуючи про реформи, категорично не хочуть опротестувати такий бюджет. Ті чиновники Міністерства охорони здоров'я, що піклуються про наші «нещасні сексуальні меншини», одночасно розміщують на сайті МОЗ ганебний текст про ще не зрозумілі обставини в психіатричній лікарні Сумської області.

Для них, звичайних лікарів, що намагаються в жахливих умовах допомогти пацієнтам, кожен робочий день - подвиг. Зрозуміло, і серед них є випалені, звичні до чужих страждань і своєю жорстокістю люди. Але, повірте, вони не народилися негідниками. Їх такими зробила наша держава. Де вкрали мільярди - не судять, але заарештовують молоду жінку, чия вина зовсім не доведена.

Якщо відбудеться суд над моєю колегою, в залі будуть присутні закордонні фахівці: криміналісти, патологоанатоми і юристи, ми вже про все домовилися. Вони приїдуть за свої гроші, не звертаючись за допомогою до фонду Ахметова і в фонд Сороса. У країні, де волею влади розвалена система правосуддя, ми будемо робити все можливе, щоб в даному конкретному випадку перемогло Право.

І останнє. У далекі 70-ті роки минулого століття я всерйоз дошкуляв керівництву КДБ, публікуючи на Заході інформацію про табірне життя під назвою «Хроніка Архіпелагу ГУЛАГ триває». Так ми, радянські зеки, протистояли радянській каральній системі. Сьогодні, в 2017 році, я буду регулярно і об'єктивно повідомляти українській громадськості поточні подробиці про розвиток справи, відкритого сумськими правоохоронними органами проти головного лікаря провінційної сумської психіатричної лікарні.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.