Чому в Україні потрібно легалізувати проституцію

9 коментувати
Навіть якщо взяти за відправну точку твердження, що проституція – це прояв аморальності, кримінальне переслідування жодним чином не лікує цю суспільну виразку

На превеликий жаль, в Україні питання легалізації проституції розглядається у морально-етичній площині, у системі координат "добре-погано", де воно, в принципі, не може бути вирішено. Зрештою, блудниця Магдалена потрапила до Раю, на відміну від книжників та фарисеїв, які займалися моралізаторством. Відтак, особисто на мою думку, треба відійти від моралізаторства і розглядати проблему інструментально.

Для цього необхідно взяти до уваги кілька аспектів.

По-перше, незважаючи на нашу моральну оцінку проституції, це явище є невід’ємною складовою людської цивілізації, причому далеко не завжди негативною, оскільки з одного боку дозволяє задовольняти сексуальні потреби людям, які не мають можливості задовільнити їх іншим шляхом, а з іншого боку, дає можливість отримувати засоби для проживання тим, хто не має можливості отримати їх в інший спосіб. Причому перші й другі можуть бути своєрідними жертвами соціальних обставин, які не залежать від їхньої волі. Отже, кримінальне переслідування проституції – це репресивна практика щодо багатьох осіб, які і так є у певному смислі "репресованими" соціальними обставинами.   

По-друге, кримінальне переслідування за заняття проституцією, жодним чином, не знищує цю соціальну практику, навіть якщо ми вважаємо її соціальною виразкою і воліємо з нею боротися. Натомість нелегальна проституція є плідним підґрунтям для розвитку кримінальних структур та корупції у правоохоронних органах. Що підтверджується фактами не лише сучасної України чи СРСР,  але й будь-якої розвиненої сучасної країни.

Єдина проституція, з якою варто боротися у демократичному суспільстві, - це політична проституція

По-третє, легалізація проституції – це перш за все легалізація надання сексуальних послуг приватною особою (особами) іншій особі (особам) і це жодним чином не є легалізацією в частині примушення до занять проституцією або втягування у заняття проституцією в тому числі й неповнолітніх – діяння, які повинні й далі лишатися у площині кримінальної відповідальності. Власне, у багатьох країнах, де проституція не заборонена, сутенерство та утримання борделів лишається кримінальним злочином.

По-четверте, легалізувавши проституцію держава не перетворюється на сутенера, як часто стверджують противники легалізації. Навпаки, держава лише створює максимально прийнятні умови для тих, хто хоче отримувати чи надавати сексуальні послуги. Наприклад, правовий, медичний, соціальний захист, що у певному сенсі є забезпеченням державою захисту конституційних прав і свобод своїх громадян. Зрештою, державі варто навчитися поважати принцип: "Моє тіло – моє діло".

Таким чином, навіть якщо взяти за відправну точку твердження, що проституція – це соціальне зло й прояв аморальності, треба усвідомлювати, що кримінальне переслідування жодним чином не лікує цю "суспільну виразку". Проте, легалізація або хоча б декриміналізація проституції сприятиме легшому "протіканню" цієї хвороби, лікувати яку треба не заборонами і репресіями, а сексуальним вихованням, підвищенням сексуальної культури, ростом добробуту населення, рівня освіти тощо.

Тож першим кроком на цьому шляху може стати хоче б внесення змін до Кодексу Адміністративних правопорушень України та Кримінального кодексу України в частині виключення санкцій за заняття проституцією. 

Та і взагалі, єдина проституція, з якою варто боротися у демократичному, ліберальному суспільстві, - це політична проституція, яка становить значно більшу суспільну загрозу.


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Погляди   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     
Валентин Гладких
Валентин Гладких

Кандидат філософських наук , політичний ескперт Аналітичної групи Левіафан

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.