В парламенті потрібна дитяча кімната

1 коментувати
Депутат не може йти на три роки в декрет. Я повернулася через 10 днів після пологів

Про дитячу кімнату в ВР. Мене шокувала критика цієї ініціативи, яка йде в тому числі від цілком прогресивних колежанок і журналістів. Так дивно, коли всі захоплюються пеленальними столиками в туалетах Європарламенту і депутатками, що тягають в кенгурушках немовлят на особисті голосування десь там в італійському сенаті, і при цьому розгортають справжню травлю проти тих українських депутаток, які насправді пропонують впровадити те саме в Україні.

Всі крики про особливі привілеї депутаток і про те, що подібні кімнати неможливі на виробництві, бо там начальство на це ніколи не піде, просто не витримують критики. Звичайно, ніколи не підтримають, якщо ми не проб'ємо таку кімнату бодай у ВР.

Ми б'ємося за дитячу кімнату - зауважу, не міні-садок, оплачуваний платниками податків, а саме кімнату, де можна погодувати немовля, вже 5 років! Ми вимагали цього від Литвина, від Рибака, бо в попередніх парламентах відразу кілька жінок-депутаток під час своєї каденції очікували дитину і мали суміщати роботу і материнство. Депутат, а це обрана посада, не може йти на три роки в декрет, як правило, всі мої колежанки йшли кілька перших тижнів (я вже через 10 днів після пологів вперше прийшла в ВР, було важливе засідання), а потім ти маєш виходити на роботу. І ми ганяли кожні три години годувати дітей, годували їх в машинах в парку, прикрившись пелюшками на лавочках, бо ж дітей, навіть немовлят, в Раду не пускають.

Крики про особливі привілеї депутаток просто не витримують критики

Добре, хто живе близько біля ВР (я, наприклад, встигала як навіжена, кожні три години приїжджати до своїх сина і доньки, та годувати їх), але ті мої колежанки, хто жив далеко - я не буду описувати всі їх дії, всі жінки, що годували груддю дітей, розуміють, про що йдеться, і наскільки непростими ці місяці були. При цьому молоді мами демонстрували чудові результати в роботі, примудряючися писати закони, виступати, особисто голосувати, на відміну від багатьох чоловіків в ВР.

Нікому в здоровому глузді не прийде в голову тягати дітей в ВР, це шкідливо для дитячого здоров'я та й мамі не потрібно, їй треба працювати, але керівництво будь-якої установи має в зрозумілих межах йти назустріч жінкам-мамам, які хочуть поєднувати кар'єру і материнство. Це і є рівні можливості! Від цього виграє країна і виробництво, бо жінка зможе поєднувати, так організувати свій графік і свій день, щоб все встигнути.

І відкриття такої кімнати стане першим прикладом для інших установ, щоб допомогти жінці реінтегруватися після пологів в роботу, поєднати роботу і кар'єру. Врешті-решт, жінці, яка годує малюка і який чекає маму увечері вдома, не потрібно буде з пляшечками никатися невідомо де, аби зібрати молоко і залишити його малюку наступного дня. Я підтримую рішення Гройсмана і вважаю, що всі нормальні установи так само мають дружньо, а не зі скепсисом чи зневагою, ставитися до своїх співробітниць-молодих мам. Від цього всі тільки виграють.

Оригинал


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.