Про що не говорять європейці

9 коментувати
Наші іноземні партнери радять нам вирішити спочатку проблеми Донбасу, а потім братися за Крим. Ми не слухаємо цих порад

Іноді наші іноземні партнери воліли б більше говорити про домашнє завдання України, як то боротьба з корупцією, посилення демократичних процесів, прозорість економіки, розумна кадрова політика – все це, без сумніву, важливо і справедливо, аби тільки не говорити про власні зобов'язання, як то гарантіі безпеки України і захист прав людини на всьому європейському континенті. Часто наші європейскі партнери роблять голосні заяви на захист українських ГО, але мовчать, як в рота води набрали, щодо арештів в Криму, суворих вироків російської окупаційної влади проти українців чи кримських татар. Ви чули заяви іноземних урядів щодо судилища над Балухом чи Чийгозом? Я – ні. Зате деякі іноземні високопосадовці радять нам спочатку вирішити проблему Донбасу, а потім Криму....

Ми будемо повертати нашу землю, наші території і звільняти наших людей

Ми не прислухаємося до цих порад. Ми йдемо паралельними треками, крок за кроком і день за днем наближаючи звільнення Криму і Донбасу. В політико-дипломатичний спосіб. Посилюючи украінську армію. Тому що і на окупованому Донбасі, і в окупованому Криму живуть громадяни України. І Донбас, і Крим – це українські територіі. Ми не дамо ЄС і США про це забути і зняти з порядку денного. Більше того, цією своєю наполегливістю ми зберігаємо і захищаємо і європейські принципи і цінності. Адже ЄС базується не лише на безкомпромісній боротьбі з корупцією і повчаннях, як будувати демократію і світле майбутнє, а на правах людини, в першу чергу, на повазі до приватної власності (а українську приватну власність пограбували, РФ все вкрала в нас в Криму і Донбасі). Ми щодня нагадуватимемо це європейцям і американцям, як би їм іноді не неприємно було це чути. З РФ дійсно ніхто в світі не хоче воювати. Ми теж не хочемо воювати з РФ. Але РФ напала на нашу землю. І ми будемо захищатися. І ми будемо повертати нашу землю, наші території і звільняти наших людей. 

Нашим дорогим іноземним партнерам, яким ми незмінно дякуємо за підтримку, занепокоєння і санкції, іноді набагато приємніше зустрічатися з нашими вітчизняними антикорупціонерами і опозиціонерами всіх мастей, які незмінно розкажуть, як все погано в Украіні, і жодним словом не згадають про РФ, аніж з тими політиками, які нагадують про Будапештський меморандум, заручників і політв'язнів, статистику вбитих і поранених українців, про вкрадену на Донбасі і в Криму українську власність, про права людини, яких просто не існує на окупованих територіях. У цьому контексті в мене незмінне прохання до всіх політиків і громадських активістів, які б табори і організаціі вони не представляли: про що б ви не спілкувалися з нашими шановними західними колегами і партнерами, не забудьте їм обов’язково сказати одне речення – про російську військову агресію і ту ціну, яку Україна і українці платять сьогодні за мир в ЄС.

Текст опубліковано з дозволу автора

Оригінал


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.