Обстріли, полонені та ситуація на кордоні

1 коментувати
Як проходять чергові переговори у Мінську

Мінськ. Відразу зазначу, що вчора на гуманітарній підгрупі працював Віктор Медведчук, я долучалася дистанційно, в тому числі при підготовці документів та певних ініціатив задля звільнення заручників і відкриття КПВВ та інших гуманітарних питань. 

Що дуже важливо - представники ОРДЛО нарешті визнали, що утримують ще більше 20 людей зі списку тих, кого ми розшукуємо. Раніше ОРДЛО стверджували, що нічого не знають про долю цих людей, говорили, що в їхніх тюрмах тільки два десятки бранців. Отже, тепер ми вимагатимемо звільнити першочергово всіх, чиє місце утримання нам тепер відомо. Як мінімум, зараз це 45 українців. Інших заручників зі списку 107 ( уточнений список СБУ) маємо розшукати і встановити, де їх тримають. Тому так важливо залучення Червоного Хреста. Ось тут потрібна допомога світу  адже МКЧХ допущено до найскладніших конфліктів, і тільки в тюрми РФ та на окуповані території цій міжнародній місії вже два роки вхід заборонено.

У ці тижні ми в форматі мінської групи і СБУ дуже ретельно працювали зі списками й інформацією про заручників та затриманих і маємо певні пропозиції, аби зрушити все з мертвої точки. Поки не можемо давати більше інформації про наші нові ініціативи, але шукаємо варіанти розблокування питання звільнення якнайшвидше. 

Також є певні сподівання, що до кінця серпня буде вирішено питання відкриття КПВВ "Золоте". На цьому наполягає ОБСЄ і українська сторона. Це б значно полегшило пересування людям, що найбільше страждають від конфлікту, по обидва боки лінії зіткнення. 

Представники ОРДЛО нарешті визнали, що утримують ще більше 20 людей зі списку тих, кого ми розшукуємо

Багато запитань останніми днями щодо звільнення політв'язнів, які перебувають у тюрмах РФ. До С. Клиха, В. Виговського (у Валентина вчора був день народження), О. Сенцова, інших місяцями не допускають консулів, попри постійні і настирливі звернення української влади, дипломатів, посольства. Це щодо питання, чи українська сторона винна в тому, що звільнення заручників рухається не так швидко, як про те всі ми мріємо. Але ми працюємо, ми на контакті з родичами, чим можемо, допомагаємо родинам, коли вони звертаються з нагальних питань. Проблема заручників, які перебувають у тюрмах РФ, порушується на всіх зустрічах на найвищому рівні і на всіх дипломатичних перемовинах. Важлива добра воля іншої сторони - бо ключ від всіх в'язниць, на жаль, не в Україні. 

Найболючіше питання, окрім звільнення заручників, - безпека. Посилюються обстріли, в тому числі КПВВ. Сьогодні на КПВВ Майорськ куля снайпера влучила в бронежилет прикордонника. На щастя, обійшлося без жертв. Але ж це неприпустимо, коли щодня порушують режим тиші - це блокує всі інші питання і дискредитує всі зусилля. В обстрілах українських позицій і українських населених пунктів, в цивільних жертвах і загибелі наших солдатів теж українська сторона винна? Питання риторичне. Україна дуже занепокоєна погіршенням безпекової ситуації, недопуском місії ОБСЄ до кордону і на всю окуповану територію і щодня надає світові повну інформацію про порушення угод. Важливо, щоб світ реагував адекватно, а не шукали виправдання діям РФ.

Р.S. Те, що залежить від нас, ми намагаємося робити і реагувати швидко. Наприклад, під час відвідин КПВВ "Мар'їнка " минулого тижня, місцева влада пообіцяла мені встановити більше наметів, аби люди не так страждали в чергах від спекоти. Сьогодні це зроблено. Тепер там працює ще 8 додаткових накриттів. Дрібниця начебто, але це важливо для людей.

P.P.S. Якщо чесно - все дуже складно, але це не привід опускати руки. Маємо всіх звільнити. Я справді в це вірю, і ми все для цього робимо.

Текст публікується з дозволу автора.

Оригінал


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.