Найгарячіші теми мінських переговорів

0 коментувати
Згідно з оновленою інформацією СБУ, на сьогодні бойовиками незаконно утримуються 148 осіб. 800 українців - в списках зниклих безвісти

Сьогодні знову Мінськ. Як я і прогнозувала, найскладніша та найемоційніша тема гуманітарної підгрупи – звільнення заручників.

Згідно з оновленою інформацією СБУ, на сьогодні бойовиками незаконно утримуються 148 осіб, з них 59 цивільних, решта - військовослужбовці. 800 українців - в списках зниклих безвісти. Наше завдання: заручники мають бути звільнені до кінця 2015 року, тобто до підтвердженого нормандським форматом терміну виконання Мінських угод. Ніякий шантаж і неприпустимі умови, що їх намагаються нав'язати Україні, тут недоречні. Намагаємося задіяти всі важелі, щоб розблокувати цей процес. Робота триває.

Також разом з гуманітарними організаціями готові передати на окуповані території вакцини з поліомієліту в рамках програми вакцинації, яка 19 жовтня стартувала в Україні. Крім того, міжнародні гуманітарні організації просто шоковані тим, що 16 тис. тон гуманітарних вантажів від структур ООН просто не пропускають на окуповані території, а в цій гуманітарці продукти, товари першої необхідності, будматеріали.

Це в той час, коли люди на окупованих територіях потерпають від гуманітарної кризи.

16 тис. тон гуманітарних вантажів від структур ООН не пропускають на окуповані території

Якщо найближчими днями з боку бойовиків не буде розблоковано доступ міжнародних гуманітарних місій на окуповані території, донори будуть змушені передати вантажі іншим країнам, зокрема, африканським. Цікаво, як до цього поставляться жителі окупованих територій?

На переговорах безпекової групи ключовими є питання відведення зброї та розмінування, економічної - відновлення водопостачання та інші важливі соціальні питання. В політичній підгрупі Роман Безсмертний жорстко поставив питання про участь українських політичних партій та ЗМІ у виборчому процесі в Донбасі. Бойовики категорично проти цього, але без цих факторів, так само як без фактору відведення військ і виведення чужої зброї і армії з території України, вибори неможливі.

Текст публікується з дозволу автора

Оригінал

Більше думок тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.