Як Москва використовує заручників ОРДЛО

0 коментувати
ОРДЛО та їх російські куратори шукають все нові й нові приводи зірвати звільнення заручників

У вівторок, 18 квітня, представники ОБСЄ, СБУ і офісу Омбудсмена Лутковської вже були в Маріуполі, аби, згідно досягнутих в Мінську на гуманітарній підгрупі і на ТКГ домовленостей, розпочати, нарешті, опитування сотень осіб, які знаходяться в пенітенціарних установах, яких можливо, згідно з українським законодавством, звільнити від подальшого відбування покарання лише заради звільнення наших заручників в ОРДЛО.

Однак процедура верифікації так і не розпочалася: в останню хвилину в ОРДЛО під надуманими приводами відмовилися від цього і забажали знову повернутися до обговорення вже сто раз обговореного і сто раз пережованого, на черговій зустрічі в Мінську.

Тактика ОРДЛО і їх російських кураторів очевидна – заблокувати процес звільнення заручників, повністю виключити з гуманітарного діалогу міжнародні гуманітарні організації. Спочатку ОРДЛО категорично відмовилися від участі в процесі звільнення МКЧХ, потім, після двомісячних переговорів і вже досягнутих домовленостей заблокували ООН. Тепер їх не влаштовує ОБСЄ, хоч місія цієї організації напряму залучена до мінського процесу, а її представники є координаторами ТКГ і всіх груп.   

Позиція ОРДЛО виписана в Кремлі – вивести на двосторонній прямий діалог, наче РФ в цьому конфлікті не існує, наче це «громадянський конфлікт», а не зовнішня агресія . Але мінський формат – це не московський, не донецький і не луганський формат. Це тристоронній діалог між Україною, ОБСЄ і РФ. Таке рішення прийняли лідери нормандського формату і саме таку позицію неухильно відстоює і займає Україна в ТКГ, де вирішуються всі питання і де приймаються рішення, які всім треба виконувати, а не симулювати.  

Москві потрібні заручники для шантажу і торгу

Зрив верифікації – це повтор сценарію по зриву відкриття КПВВ в Золотому (Україна відкрила пункт в березні 2016, але ж він і досі не працює, заблокований ОРДЛО), це повтор невиконаних обіцянок минулого року по звільненню заручників до Великодня (ОРДЛО пообіцяли на ТКГ і потім забули про це) чи підлітків на Новий рік. Вони всі і досі в тюрмі, колонії, СІЗО – і наші військові, і діти.

Очевидно, що оцінку цим діям мають дати в нормандському форматі, лідери якого, зокрема президенти України і Франції та канцлер Німеччини мають чітку і однозначну позицію щодо негайного і безпосереднього залучення міжнародних гуманітарних місій до гуманітарних процесів і допомоги Донбасу, до пошуку зниклих, звільнення заручників. Щодо ОБСЄ, то це взагалі нонсенс, бо ця організація напряму залучена до мінського процесу.

Також очевидно, що ОРДЛО та їх російські куратори шукають все нові й нові приводи зірвати звільнення заручників, бо їм вигідно, щоб це було заблоковано і тема заручників використовувалася в тому числі для внутрішньої дестабілізації і колотнечі, через знущання над родинами заручників цією невідомістю і неможливістю змінити ситуацію, витягти хлопців, рішення про звільнення яких приймаються в Кремлі. Поки що не приймаються, вірніше, бо Москві потрібні заручники для шантажу і торгу.

P. S. Питання звільнення заручників і участь в цьому міжнародних організацій обговорювалася і під час останніх переговорів в нормандському форматі. Це я всім умнікам, які вимагають змін форматів і т.д. Питання не формату, а виконання Росією домовленостей і зобов'язань. Можна створити десять майданчиків і п'ять форматів, домовитися, але потім РФ та її маріонетки просто відморозяться і зроблять вигляд що «их там нет и они не при чем, не слышали, не видели, не понимают, о чем речь».

Текст опубліковано з дозволу автора

Оригінал


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.