Друзі Кремля продовжують нам шкодити

2 коментувати
Російська делегація, попри фізичну відсутність на сесії ПАРЄ, дистанційно працює над питанням зняття чи пом'якшення санкцій

Сьогодні в ПАРЄ відбулося кілька дискусій, присвячених болючій і надважкій темі: заручникам, що їх утримують бойовики і українським політв'язням, що їх тримають в російських тюрмах. На юридичному комітеті відбулися слухання про порушення прав людини на окупованих територіях.

А в комітеті з питань міграції, біженців і переміщених осіб обговорювали попередній проект доповіді про проблеми із захопленням людей через війну на Донбасі. Шокуючий виступ колишніх полонених. Страшні фото тортур. Європейські депутати-жінки не приховували сліз; вони просто не вірять, що таке може відбуватися в ХХІ сторіччі на території Європи.

Представник СБУ Юрій Тандит підкреслив, що питання звільнення заручників знаходиться на особистому контролі президента України і голови СБУ, та розповів про ті труднощі, з якими щодня зіштовхується служба (та і наша гуманітарна мінська група) в питаннях звільнення, про фактичну блокаду цього питання з боку бойовиків.

Також питання політв'язнів і заручників обговорювалося на спеціальному засіданні, організованому групою лібералів. Йшлося про права на свободу і захист фундаментальних прав людини на Сході України. Там виступили правозахисники, уповноважений з прав людини Валерія Лутковська. Найяскравішою була Віра Савченко, яка самовіддано на всіх майданчиках б'ється за свободу своєї сестри, члена ПАРЄ Надії Савченко. А ми підготували пропозиції активізувати зусилля задля звільнення Надії, в тому числі і Генсеку Ради Європи Т. Янгланду.

Російська делегація, попри фізичну відсутність на сесії ПАРЄ, дистанційно працює над питанням зняття чи пом'якшення санкцій. Сьогодні в ПАРЄ дискутували питання обмежень проти парламентарів. Друзі Кремля, представники лівих партій, мобілізували свої зусилля, аби довести, що санкції проти депутатів недопустимі, бо ж заважають діалогу. 

Ми також мобілізували всі наші зусилля і змогли-таки внести в цю резолюцію правки: Асамблея визнає право санкцій і "чорних списків" парламентарів, які порушують національне законодавство і не шанують територіальну цілісність країни, порушують норми міжнародного права. Асамблея висловила "жаль" щодо списків, але визнала право країн на заборону в'їзду політиків, які перед тим, приміром, без узгодження відвідували окуповані території. Наші члени делегації під час дискусії навели приклади агресії РФ. Я говорила про те, що санкції - це не репресії проти когось, а відповідальність політиків за їхні дії. І якщо депутати Держдуми голосували за введення військ в Україну, анексію Криму, не виконали жодного пункту жодної резолюції ПАРЄ, якщо і досі Надя Савченко за ґратами, а жоден пункт Мінських угод не виконується - то так, для них має настати відповідальність у формі санкцій.

Текст публікується з дозволу автора.

Оригінал


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.