Донбас: діти війни

1 коментувати
Днями в ЗМІ з'явилася шокуюча інформація: орки в ОРДЛО затримали групу підлітків за "диверсії" і катують їх

Під час кількох останніх зустрічей гуманітарної підгрупи в Мінську найбільш емоційною в обговоренні була навіть не багатостраждальна тема заручників, а проблема дітей в зоні конфлікту, недопустимість залучення дітей до війни.

Проросійські сепаратисти - ви тільки уявіть собі - заявили, що хочуть, аби українська сторона повернула на окупований Донбас українських дітей-сиріт, евакуйованих із зони конфлікту українською владою і волонтерами в найгарячіші дні війни влітку 2014.

Я не буду переповідати інші маразматичні заяви і протизаконні провокаційні випади - очевидно, що українська сторона жорстко відстоює і відстоюватиме права дітей, згідно українського законодавства і всіх ратифікованих нами міжнародних конвенцій про захист прав дитини.

Цікава позиція "братьев" - вони традиційно мовчать і не відповідають на жодні наші запити про незаконно вивезених на територію РФ українських дітей, будинки сімейного типу і воєнізовані табори, інформацією про які кишать російські пропагандистські ЗМІ і де накачують ненавистю підлітків з окупованих територій.

Ось що важливо: до вирішення проблем дітей в зоні конфлікту хоче долучитися ЮНІСЕФ. Ми підтримуємо прагнення цієї шановної міжнародної організації, але вважаємо, що це має бути не ритуальне залучення і чергові семінари та круглі столи на тему дітей - ЮНІСЕФ має отримати дозвіл моніторити ситуацію з правами дитини на окупованих територіях і в РФ, де сьогодні діяльність цієї організації фактично заблоковано. Крім того, вона має сприяти Україні в пошуку українських, незаконно вивезених дітей-сиріт чи таких, що не мають батьківського піклування, та спільно протистояти будь-яким спробам залучення дітей до конфлікту.

Проросійські сепаратисти заявили, що хочуть, аби українська сторона повернула на окупований Донбас українських дітей-сиріт

Днями в ЗМІ з'явилася шокуюча інформація: орки в ОРДЛО затримали групу підлітків за "диверсії" і катують їх. Ця інформація, очевидно, потребує підтвердження, і я думаю, це хороша нагода для ЮНІСЕФ перевірити дану інформацію, отримати доступ до нещасних дітей, яких катують публічними допитами на відео. Те, що ми бачимо на відео - це сталінські часи, сталінські методи, які успішно переймає ФСБ їх сателіти в ОРДЛО.

Відео орки виклали в інтернет. Треба перевірити інформацію і відреагувати. Сьогодні я надіслала листи в ОБСЄ і ЮНІСЕФ з проханням терміново перевірити цю інформацію. І, очевидно, підніматиму це питання в Мінську 21 вересня.

Принагідно нагадаю, що 2 серпня Рада Безпеки ООН провела відкриті дебати з питання дітей та збройних конфліктів. Там українська делегація привернула увагу до порушення прав дітей в ОРДЛО, де діти стали заручниками орків та наголосила на необхідності відображення цієї проблеми у наступній доповіді Генсекретаря ООН. На жаль, маємо все нові і нові факти порушення прав дитини і про це потрібно говорити на всіх міжнародних майданчиках. 

Текст публікується з дозволу автора

Оригінал

Більше поглядів тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.