45 на 600. Якого обміну полоненими хочуть сепаратисти

1 коментувати
Вони стверджують, що утримують лише 45 бранців і вимагають звільнити більше 600 осіб, затриманих за важкі злочини

На гуманітарній підгрупі було присвячено особливу увагу проблемі звільнення заручників. Українській стороні вдалося добитися, що до українських бранців в ОРДО буде найближчим часом допущено координатора ОБСЄ Т. Фріша. Нещодавно він зустрічався з родинами заручників, говорив з мамами, а вчора отримав запевнення, що найближчим часом зможе відвідати бранців і поспілкуватися з ними без присутності тюремників. Ми вважаємо це важливим моментом.

Звичайно, всі ми мріємо про якнайшвидше звільнення хлопців, проте на сьогоднішній день з конкретики вирішено тільки питання відвідин заручників координатором ОБСЄ. Інша сторона наполягає, що у них утримується лише 45 бранців і вимагає звільнити більше 600 осіб, затриманих за важкі злочини. Серед цих осіб є ті, хто не мають жодного відношення до мінського процесу і до конфлікту на Донбасі, зокрема, затримані за підготовку терактів в Одесі і Харкові. Ми вивчаємо процесуальний статус цих осіб.

Також ми піднімали питання допуску Червоного хреста до тюрм для пошуку зниклих безвісти і тих заручників, про долю яких ми нічого не знаємо, а також для моніторингу умов утримання. Поки що в питанні допуску Червоного хреста на окуповані території прогресу досягти не вдалося.

На засіданні Трьохсторонньої контактної групи (ТКГ) я ще раз наголосила, що питання звільнення заручників потребує негайного вирішення. Навела приклад Володимира Жемчугова. Якби його звільнили рік тому, вдалося б зберегти людині зір.

Якби Володимира Жемчугова звільнили рік тому, вдалося б зберегти людині зір

Також я звернула увагу представників ТКГ на те, що звільнення, яке так довго і важко готувалося, ледь не було зірвано провокатором, привезеним іншою стороною. І закликала засудити подібні дії, як аморальні, як знущання над заручниками.

Сьогодні нам не вдалося обговорити питання незаконного затримання дітей, яких інша сторона оголосила диверсантами. Цьому буде присвячено частину наступної зустрічі.

Також ми ще і ще раз наголосили на позиції української сторони: ми готові до пошуку компромісів в питанні звільнення заручників, ми закликаємо учасників нормандського формату розглядати гуманітарні питання як пріоритетні і саме такий орієнтир спрямувати мінським групам. Ми вважаємо неприпустимою мову тиску і шантажу в гуманітарних питаннях, і виступаємо проти того, щоб штучно уповільнювати і блокувати процес звільнення.

Текст публікується з дозволу автора

Оригінал

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.