Як правильно витрачати вільний час

3 коментувати
Час серйозніше поставитися до того, що у кожного з нас є наш стартовий капітал

На кілька днів ізольований від "великої землі" в малому сімейному колі (дорогу занесло, інтернету немає, зв'язок абиякий) я в черговий раз подумав, що вільний час сьогодні - головний ресурс. Не гроші, не становище, а час, яким ти розпоряджаєшся, як хочеш.

Тому все, що заповнює вільний час без особливої користі - головна проблема. Алкоголь, соціальні мережі, азартні та комп'ютерні ігри, телевізор, звичайно. З усіх звичок лише куріння не забирає час. Отже, в горах, позбавлений звичок, я став володарем багатства, яке на три години на день звільнилося від інтернету, два на "спілкування по справах", годину я зазвичай проводжу за кермом. Як його витратити?

Я раптом відчув себе таким скупердяем, якому на все шкода часу. Навіть на читання книг. Точніше, на читання белетристики. Зазвичай у мене дуже багато йде на звт-аналіз. Набагато більше, ніж це потрібно для прийняття рішень. Але це якийсь час в дорозі, або перед сном, коли прокручуєш події за день. Шкідливі звички теж є. Раніше була серйозний привілей спати допізна. Тепер хлопчаки будять. Але все одно можу потім "доспати". З невикористаного - спорт. У цілому заняття своїм тілом, його здоров'ям вимагає дисципліни.

В даному конкретному випадку я віддав своїм синам. Найкраща інвестиція з можливих, але тема цим не вичерпується.

Я раптом відчув себе таким скупердяем, якому на все шкода часу

Взагалі є нібито дві концепції вільного часу: за однією наявність вільного часу це ознака поганої організації. Типу погано зверстаного бюджету. Добре організований людина - людина без вільного часу. З іншого - вільний час - джерело нових можливостей. Це пошук, але не конкретний, а взагалі, розчепірити долоні в пошуках випадку. Є ще третя концепція (марксистська) - для відновлення сил, витрачених у робочий час. Ну, вона, по-моєму, неактуальна. Це коли люди працювали по 16 годин, та ще й фізично. А зараз 6 годин в середньому.

Звичайно, для людини вільних професій часто межа не така чітка. Наприклад, відвідуючи музей чи ярмарок: я працюю чи витрачаю вільний час? Припустимо, працюю. А бути в курсі всього - читання новин, наприклад? Якщо ти не заробляєш, якщо ти не політик? Навіщо? Що зміниться в будинку в горах від того, що я прочитав новини.

Як правильно витрачати вільний час? Мені здається, це ключове питання сьогодні. Його все більше і більше. Бізнес по обслуговуванню вільного часу величезний і зростає: кіно і туризм, комфортні міські та тематичні парки розваг, кафешки, музеї і т. д.

Люди відрізняються не стільки тим, де працюють, скільки, як проводять дозвілля. Час серйозніше поставитися до того, що у кожного з нас є наш стартовий капітал.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.